fbpx

Energetické úspory musí mít hlavu a patu0

Stránky novin v posledních měsících plní případy zoufalých zákazníků, kteří ve snaze ušetřit na energiích přišli o statisíce.  Přehřátý trh se solárními elektrárnami a tepelnými čerpadly narazil na svůj strop a mnoho firem není schopno v termínu či vůbec dokončit nasmlouvaná díla. Jak postupovat, aby jste se nespálili?

Dejte na veřejně dostupné recenze

Odborníci radí postupovat obezřetně s rozmyslem. V první řadě je důležité prověřit dodavatele i realizační firmu, ať už u známých či na internetu. Tam dnes realistickému hodnocení prakticky nelze uniknout. Odborníci varují zejména před podezřele levnými nabídkami. Vždy je dobré pročíst veřejně dostupné recenze od zákazníků. Každý někdy udělá chybu a tzv. pochytá nějaké negativní komentáře, pozitiva by ale měla převažovat.

Vsaďte na snadné a rychlé řešení

Pokud se nechcete pouštět do zdlouhavého procesu instalace a schvalování domácí solární elektrárny, vsaďte na jiný typ obnovitelného zdroje. Administrativně snadné, stavebně rychlé a v provozu relativně levné řešení vytápění dnes představuje instalace krbových kamen. Při jejich pořizování je nutné mít na paměti, že alfou a omegou je kvalitní produkt a odborná instalace a schopnost posléze dodržovat určité zásady pro ekologické vytápění.

Krb se bez komína neobejde

Krbová kamna je nutné řešit komplexně společně s komínovou vložkou. V moderních novostavbách je navíc nutné řešit přísun vzduchu ke kamnům, která by již dnes neměla odebírat vzduch potřebný k hoření z interiéru. Konstrukčně nejpropracovanější a nejjednodušší řešení dnes představují výrobky společnosti Schiedel. Jejich komplexní výrobky zabezpečí přísun vzduchu ke spotřebiči přímo komínovou vložkou. Nejsou tak potřeba žádné dodatečné rozvody a instalace. Vzduch proudící komínem se navíc ohřeje a vysuší a do krbu proudí s optimální teplotou. Schiedel navíc přistupuje ke komínu s krbovou vložkou jako k jednomu celku, což výrazně usnadňuje instalaci. Zákazník si může vybrat buď na míru vyrobený betonový monolit KINGFIRE, který je určen pro novostavby. Umísťuje se na připravený podklad v rámci hrubé stavby pomocí jeřábové techniky či hydraulické ruky. Případně dá přednost nerezové komínové vložce a kompaktním krbovým kamnům s veškerými doplňky. Tyto typy produktů, které obsahují moderní krbová kamna a nerezovou komínovou vložku jsou velmi snadné na instalaci. Není nutná žádná speciální zvedací technika a instalace je vhodná i do zaběhlých domácností.

Pozor na kvalitu topného zařízení i jeho obsluhu

Moderní krbové vložky v kombinaci s kvalitním a bezpečným komínovým systémem mají tu výhodu že dělají z vytápění dřevem ekologickou variantu vytápění. To se rozhodně nedá říci o otevřených krbech, případně zastaralých kamnech. Nejmodernější krbové vložky dokážou díky technologickým vychytávkám a dokonalému hoření snížit produkci škodlivých emisí o neuvěřitelných 90 %.

Ekologické vytápění dřevem je alternativou i ve městě

Jak již bylo řečeno výše, na snížení emisí při vytápění dřevem má velký vliv i uživatel obsluhující krbová kamna. Zásadní je totiž typ otopu, který se do kamen přikládá. Je třeba dbát na správně vysušené a odkorněné dřevo, které umožní efektivnější spalování. Takto obsluhovaná kamna je v dnešní době možné instalovat bez výčitek a obav i do husté městské zástavby.

Autor: Komerční sdělení