V našich končinách zatím téměř neznámý doplněk stravy, který je však ve světě znám pro své blahodárné účinky na lidské zdraví. Vyzkoušejte ho také!

Stále více lidí propadá kouzlu zdravého životního stylu, který je spojen nejenom s pohybovými aktivitami a zdravým stravováním. Neopomenutelné místo v tomto případě mají i přírodní doplňky stravy, které našemu tělu dokáží předat to nejlepší ze svých plodů, listů či kořenů. Dostávají se k nám i rostliny, které jsme ještě doposud neměli možnost zahlednout. Rostliny třetího světa, které jsou jinde známé pro své blahodárné účinky pro lidské zdraví. Pokud hledáte plodinu, která je doslova skutečným elixírem mladí, je to právě chyawanprash.
Dabur chyawanprash patří mezi doplněk stravy, jehož původ je znám už ve staré Indii. První dochované zmínky pochází ze starověkého léčebného systému Ajurvédy. Ten vyvinuli indičtí mudrci přibližně před 6 000 lety. Ajurvéda je komplexní léčebný systém, který se skládá ze dvou indických slov: ayus – život a veda – znalost. Tato starověká indická léčebná technika v sobě spojuje znalost lékařské vědy s terapeutickými prostředky, které souvisí s fyzickou, duševní a spirituální rovnováhou.
Chyawanprash v sobě snoubí starověkou indickou léčebnou techniku a moderní medicínu. Jedná se o směs asi třiceti bylin, které působí blahodárně na lidské tělo i mysl. Nenahraditelným zastupitelem je rostlina zvaná Amalaki, jinak také embilika lékařská. Jedná se o drobné ovoce, které je velmi podobné angreštu. Není se čemu divit, když se jí také přezdívá divoký angrešt. Plody Amalaki jsou velmi bohaté na vitamín C a jsou považovány za superpotravinu.

I když by se mohlo zdát, že cena za chywanprash bude až příliš vysoká, není tomu tak. Není o nic dražší než většina prodávaných superpotravin. Pravidelnou konzumací pomůžete unavenému tělu vrátit ztracenou energii, vitalitu, mladost a krásu. Bohatě k tomu postačí dvě a tři čajové lžičky prášku rozmíchaného v teplé vodě. Výsledky na sebe určitě nenechají dlouho čekat.