fbpx

ELEKTROWIN odstartoval druhý ročník celostátní akce ŽELEZNÝ TÝDEN0

Praha, 17. září 2012 – Na pražském náměstí Míru a olomouckém Horním náměstí se objevily nadživotní repliky historických elektrospotřebičů. Znamená to jediné – odstartoval druhý ročník celostátní akce Železný týden, která vybízí obyvatele České republiky, aby v týdnu od 17. do 21. září odnesli své vysloužilce na místo zpětného odběru. Nejen, že se ekologicky zbaví starého elektrického harampádí, ale pomohou tím i životnímu prostředí. A pokud nebudou chtít zjišťovat, kde se sběrný dvůr nachází, mohou ho od pondělí 17. září do středy 19. září přinést přímo na náměstí, kde kolektivní systém ELEKTROWIN přistaví sběrný kontejner. Za odevzdaný spotřebič na ně navíc přímo na místě čeká i malá odměna.

„Většina lidí má doma starý nefunkční elektrospotřebič, který již neplní svoji funkci a jen v domácnosti zabírá místo.  Mnoho z nich již v dnešní době sice ví, že vysloužilci patří do sběrných dvorů, ale nenachází čas nebo na to prostě zapomenou,“ říká Roman Tvrzník, generální ředitel kolektivního systému ELEKTROWIN a dodává: „Rozhodli jsme se proto, že prostřednictvím Železného týdne je vybídneme k odevzdání těchto, již pro ně nepotřebných, věcí a připomeneme možnosti, jak se starých elektrozařízení ekologicky zbavit a navíc obyvatelům Prahy a Olomouce tuto činnost usnadníme a nabídneme jim možnost odevzdání starého elektra přímo v místě jejich bydliště“.

Reklama


Horní náměstí v Olomouci a repliky historických spotřebičů.

Letošní novinkou Železného týdne je spolupráce s krásnými finalistkami Miss Hasička. Akce se zúčastní na obou náměstích ve středu 19. září od 14 do 17 hodin. „Máme opravdu radost, že mají Sbory dobrovolných hasičů v poslední době takový zájem o sběr starého elektrozařízení. S jejich pomocí se nám za 16 měsíců spolupráce podařilo nasbírat téměř 1300 tun elektroodpadu,“ říká Roman Tvrzník.  

Druhý ročník úspěšné akce Železný týden navazuje na tradici Železných sobot, které se pravidelně na menších městech a vesnicích v celé České republice konávaly a někde stále ještě konávají již několik desítek let. A ačkoli dnes existuje mnoho příležitostí, kam stará elektrozařízení odevzdat, stále se najdou lidé, kteří drobné elektrospotřebiče vyhazují do směsného odpadu. Snahou Železného týdne proto je poskytnout lidem dostatek informací o prospěšnosti recyklace elektrospotřebičů a usnadnit jim cestu, jak se vysloužilců zbavit.

Více informací o akci Železný týden najdete na internetových stránkách www.elektrowin.cz a na facebookové stránce Recyklace je legrace.


Náměstí Míru v Praze.

Autor: Redakce Nazeleno.cz