fbpx

Elektromobil Nissan Leaf jako záložní zdroj elektřiny0

Nissan Leaf coby záložní zdroj energie v domácnosti? Nový projekt japonské automobilky má být na trh uveden na jaře příštího roku. Majitelé tohoto elektromobilu se již nebudou muset obávat výpadků elektrického proudu, jejich vůz totiž poslouží jako záložní zdroj až po dobu dvou dnů!

Se zajímavým nápadem přišla japonská automobilka Nissan. Představila totiž svůj nový elektromobil Nissan Leaf v netradičním světle – Leaf si v něm tak trochu hraje na hrdinu zachránce. Japonci totiž vymysleli, že elektromobil, jako je právě Leaf, může v případě potřeby napájet dům elektřinou. Zvládne to prý až po dobu dvou dnů.

„Nissan Leaf dokáže poskytnout domácnosti dostatek elektřiny po dobu 2 dnů.“

Reklama

Zaměstnanci firmy Nissan, která je ze 44 % vlastněna francouzským Renaultem, vše ukázali v inteligentním domě v Jokohamě, na předměstí Tokia. Leaf dokáže ze své baterie zásobovat elektrická zařízení v rodinném domě až po dobu dvou dnů. V případě výpadku proudu např. během přírodní katastrofy se tak majitelé mohou spolehnout právě na svůj v garáži stojící elektromobil, který zvládne domácnosti dodat dostatek „šťávy“.

Systém chce automobilka Nissan uvést na trh v příštím roce
Systém chce automobilka Nissan uvést na trh v příštím roce. Zdroj: http://www.nissan-global.com

Pomocí tzv. „Leaf domácího systému“ může být lithium-iontová baterie použita jako záložní zdroj elektrické energie pro domácnost. Baterie s kapacitou 24 kW při plném nabití odpovídá množství elektřiny spotřebované v průměrné japonské domácnosti za dva dny. Výstup elektřiny z vozu o velikosti 6 kW poskytne dostatek energii pro napájení všech domácích spotřebičů, jako jsou lednička, pračka či klimatizace, uvedl Nissan.

V případě potřeby se elektromobil připojí pomocí konektoru k domácímu elektrickému panelu. Samotný konektor je navržen tak, aby byl kompatibilní se systémy z celého světa. Nový projekt, který posouvá elektromobily do nových sfér, je součástí kampaně vedoucí svět k vytváření nulových emisí. Nissan chce tuto technologii uvést na trh v Japonsku během jara 2012.

Autor: Redakce Nazeleno.cz