fbpx

Elektromobil autem budoucnosti0

Ekologický, tichý a snadno udržovaný. To jsou vlastnosti elektromobilu. Níže si ukážeme, proč se do něj vyplatí investovat.

První zmínky o elektromobilu

První elektromobil vynalezl nizozemský profesor Sibrandus Stratingh a jeho asistent Christopher Becker o pár desítek let dříve, než bylo vynalezeno auto na benzin. Ke konci 19. století jezdilo na silnicích více elektromobilů než aut se spalovacím motorem, jelikož se elektřina stále rozšiřovala neměl nikdo problém s jeho nabíjením. Avšak baterie byla olověná, takže dojezd nebyl příliš velký.

V roce 1908 přišel na trh Ford s modelem T, který radikálně snížil cenu benzinu až na třetinu ceny za elektromobil. Díky výstavbě dálnic, novým úpravám a nalezištím ropy byl benzin všude k dostání, a tím vytlačil na dlouhou dobu elektromobil z výroby.

Proč se vyplatí pořídit si elektromobil?

První výhodou je levný provoz. Nabít si ho můžete ve veřejně dostupných nabíječkách, u sebe doma, kde zaplatíte podle vašeho tarifu nebo tam, kde se nachází obyčejná zásuvka. Pokud si pořídíte solární panely, můžete dobíjet zadarmo. Nedávno přišla automobilka BMW se solární nabíjecí stanicí, která vypadá jako přístřešek na bambusových sloupech a střechu tvoří solární panely. Velkou výhodou je, že ze stanice nemusí čerpat pouze elektrovůz, ale i celá domácnost. Je tedy velice jednoduchá, ekologická a účinná.

Dalším plusem je zaručeně tichá jízda. Po dlouhém dni v práci, kde už vás bolí hlava a těšíte se domů, je příjemné se posadit do auta a užít si tichou a poklidnou jízdu. I údržba elektromobilu je velice jednoduchá. Staráte se vlastně pouze o baterii a auto. U spalovacího motoru se může porouchat nespočet věcí, a tím opět můžete zaplatit velký obnos peněz navíc. Avšak jako u každého vozidla musíte mít sjednané povinné ručení. K elektromobilům se vztahuje ta nejnižší možná sazba, která platí pro vozidla s objemem menším než 1000 ccm.

Autor: Komerční sdělení