fbpx

Elektrokola Riese & Müller konečně i v ČR0

Byl to jeden dobrý nápad, který dokázal dva cyklistické nadšence dostat z improvizované dílny v garáži na špičku výrobců skládacích kol a prémiových elektrokol. Dnes je německá firma Riese & Müller na trhu již 28 let. Spokojení zákazníci se na kolech této značky prohánějí nejen v Mühltalu, ale také v Japonsku, mnoha evropských zemích či USA. V současné době vstupují elektrokola Riese & Müller dokonce i na český trh.

Bezpečnost na prvním místě

Riese & Müller se drží konceptu pohodové cyklistiky, všechna jejich elektrokola jsou proto částečně či plně odpružena. Kolo tak udržuje pozemní kontakt s vozovkou jakéhokoliv terénu, díky čemuž ho můžete mít stále pod kontrolou. K bezpečnosti přispívá i brzdný systém ABS, jímž jsou vybaveny některé modely tohoto výrobce. Ten zajišťuje, že kolo dokáže na jakémkoliv povrchu zabrzdit bez klouzání na velmi krátké vzdálenosti. Všechny modely jsou již z výroby konfigurovány na denní svícení. Některá kola mají dokonce i dálkové a brzdové světlo. S tímto vybavením budete pro ostatní účastníky provozu bezpečně viditelní i za šera.

Pohonný systém Bosch

Všechna elektrokola Riese & Müller jsou vybavena motorem Bosch. Pohon se spouští pouze se stlačováním pedálů. Čím silněji jezdec na pedály šlape, tím více je pohonem podporován. Tento systém a umístění motoru ve střední části kola tak zajišťuje zážitek blížící se pocitu jízdy na normálním kole. S pedálovou asistencí 25 km/h (až 45 km/h u modelů HS) nebude žádný kopec nepřekonatelný. Motor zároveň poskytuje pomoc i při tlačení a rozjíždění.

Energii motoru poskytují spolehlivé lithium-iontové baterie Bosch. Baterie se nabíjejí buď přímo na elektrokole nebo je lze vyjmout a nabíjet samostatně na jakékoliv standartní zásuvce. Energetická kapacita 625 Wh nebo 1250 u technologie DualBattery s paralelním použitím dvou baterií vystačí i na delší projížďky. Zjistíte-li snad, že zbývající energie baterie Vám i tak nebude k dokončení cesty stačit, pouze snížíte úroveň pomoci a do cíle pohodlně dojedete.

Elektrokolo pro každého

Riese & Müller se vyznačuje koly zcela bezúdržbovými. Díky systému gates carbon drive nevyžaduje pohon kol mazání či jinou údržbu. Nehrozí ani, že by zrezivěl. Každé kolo má navíc možnost vlastní zákaznické konfigurace s možností navolit si systémy přehazovačky, rychlost motoru a jiné komponenty a příslušenství.

Elektrokola Riese & Müller zakoupíte exluzivně v kamenných prodejnách a na e-shopu společnosti CykloSpecialit.cz

Autor: Komerční sdělení