fbpx

Elektrické kamiony Tesla poprvé v ostrém provozu0

Elektrické kamiony Tesla Semi, které stejnojmenná společnost představila loni, podnikly poprvé „ostrou“ cestu s nákladem.

Dva elektrické kamiony Tesla Semi podnikly podle vyjádření firmy cestu s nákladem baterií v délce zhruba 400 Km z továrny Gigafactory do jiného výrobního závodu Tesly v Kalifornii. Mělo by jít o první cestu těchto elektrovozů s reálným nákladem. Dosud byly na internetu kamiony Tesla Semi k vidění natočené v opravdovém provozu pouze bez návěsu.

Reklama

Elektrické kamiony Tesla Semi. Foto Tesla

Výroba elektrických kamionů by měla začít až příští rok, zatím tedy není jisté, zda je již o plnohodnotný provoz prvních vyrobených kusů, nebo jen o další z testů, ale už v reálných podmínkách s opravdovým nákladem. Již při představení nových kamionů Semi ale Tesla uvedla, že bude jejich prvním uživatelem a tyto kamiony budou sloužit k dopravě baterií z Gigafactory do kalifornské továrny, kde firma vyrábí osobní auta.

Foto Tesla

Od elektrických kamionů Semi si Tesla mnoho slibuje. Měly by mít dojezd ve výši 500–800 km na jedno nabití, velké zrychlení a možnost automatického řízení. Jejich náklady na provoz by měly být oproti běžným vozům na naftu zhruba poloviční.

Autor: Michal Doležel

Pro Nazeleno.cz píše články hlavně s tematikou energetiky, obnovitelných energií, chytrých domácností a dalších nejrůznějších zajímavostí.