fbpx

Ekologie v domácnosti: Tyto tipy se vám určitě budou hodit0

Bydlíte v rodinném domku a snažíte se žít co možná nejvíce v souladu s přírodou? To je určitě chvályhodné. Alternativ úspory je v domácnosti více než dost.

ekologické bydlení

Možná se snažíte, ale výsledek není bůhvíjaký. I proto se vám určitě budou hodit naše tipy, které se týkají právě ekologického zařízení domácnosti a také fungování v souladu s přírodou. Pojďme se tedy na jednotlivé aspekty podívat mnohem blíže.

Nákup nábytku v ekologickém provedení

Pořizujete-li nábytek, vsaďte jednoznačně na dřevo. Právě tento materiál je pochopitelně ryze přírodní. Zvolíte-li masiv, můžete si být jistí absencí jakýchkoli umělých pojiv. U dřevotřísky je tomu jinak. Stojí za to si za masivní nábytek nějaké ty peníze připlatit! V interiéru se také vyvarujte pořizování plastových věcí. Chcete-li mít něco neotřelého a lesklého, k dispozici je sklo, a to v mnoha variacích. Nádherné jsou třeba skleněné konferenční stolky. Parádu ale udělá i takové kalené sklo pod krbovými kamny. Alternativ je hodně a takové ekologické doplňky i nábytek seženete i s velkými slevami. Přesvědčte se sami na https://buykers.com/cz/slevove-kody/4home, kde najdete řadu slevových kódů. 

Používání ekologických úklidových prostředků

Sledujete občas složení přípravků určených na úklid? Pokud ano, pak zcela jistě víte, že většina z nich obsahuje doslova jedovaté látky. Typické jsou v tomto ohledu především nejrůznější přípravky určené pro úklid toalet. Máte-li doma domovní čističku odpadních vod, pak jistě víte, že některé saponáty jsou doslova přísně zakázané. Hubí totiž bakterie, které se podílejí na rozkládání fekálií. Na obalu každého přípravku jednoznačně najdete, jestli je ekologický.   

Vytápění v souladu s přírodou

Stále topíte uhlím? V současné době se jedná nejen o přežitek, ale také o něco, co neskutečně zatěžuje ovzduší. Zapomeňte i na starý plynový kotel a využijte kotlíkových dotací k tomu, abyste získali nové zařízení, které bude nejenom ekologické, ale také ekonomické. Nejnovější plynové kotle mají účinnost přes 100 %. To samé se týká kvalitních elektrokotlů. Výbornou volbou jsou ovšem i tepelná čerpadla. U nich ale počítejte s vyšší počáteční investicí. 

Pěstování a nákup bio potravin

Ne, nikde není psáno, že byste museli mít několik hektarů pole a dřít se tady do úmoru těla. Bohatě vám postačí menší zahrádka, kde si budete pěstovat ovoce a zeleninu. Výborný je třeba takový hrášek, jahody, mrkev, ředkvičky, papriky a rajčata. Do určité míry těmito potravinami budete alternovat ty ze supermarketů.

I v obchodech ale buďte obezřetní a dívejte se především po bio kvalitě. Takovéto potraviny určitě nemusí být drahé. Se slevovými kódy, jež najdete na Buykers.com, určitě ušetříte i v této oblasti.

Autor: Komerční sdělení