fbpx

Ekologičtější a lépe aplikovatelný – nový izolační materiál od Isoveru0

Společnost ISOVER uvedla na trh nový izolační materiál ze sklené vlny s názvem Isover Evo. Nejde sice o velkou revoluci, ale i tak tato nová izolace nabízí monoho nového. Isover EVO je vyrobený z přírodních surovin s použitím zcela nového pojiva na přírodní bázi. Jeho nové složení přispívá ke zkvalitnění vnitřního prostředí, je komfortnější na zpracování. Méně práší a je jemnější na dotek. Vzhledem k nižší lambdě 0,035 W/mK je ideálním řešením pro tepelnou izolaci vnitřních prostor budov, tedy pro šikmé střechy, příčky, předstěny, či podhledy.

Sjkelná vlákna s přírodním pojivem

Izolace ISOVER EVO je, stejně jako všechny moderní skelné vlny Isover, vyrobena z 80 % z recyklovaného skla. Jedná se však o první vlaštovku z řady italské výroby, která využívá nové patentované pojivo založené výhradně na přírodní bázi. To přispívá k maximální kvalitě vnitřního prostředí.

Reklama

Na první pohled se od ostatních skelných produktů Isover liší, a to nejen odlišným obalem, ale i samotnou barvou vlny. Její barva není typicky žlutá, ale světle krémová. „Bílá barva je přirozená barva rozvlákněného skla a v kombinaci s přírodním pojivem po vytvrzení získá světle krémovou barvu, která je nejen příjemná na pohled, ale zesvětluje i montážní prostory,“ popisuje netradiční zabarvení vlny Tomáš Pirkl ze společnosti Isover.

Isover EVO je ideální volbou nejen pro ty, kdo v domácnosti žijí, ale i pro montážní firmy, protože díky novému pojivu je jemný na dotek, vykazuje menší prašnost, velmi snadno se řeže a pokládá. Vyšší objemová hmotnost materiálu zajišťuje, že Isover EVO dobře drží i mezi krokvemi či v rámových konstrukcích a sádrokartonových příčkách. Tento výrobek je dodáván v rolích v rozmezí tlouštěk 50 – 200 mm a ve dvou šířkách. Rozměř 625 mm je ideální pro instalaci do sádrokartonových příček a šířka 1200 mm je výhodná pro ostatní výše uvedené aplikace.

Autor: Redakce Nazeleno.cz