fbpx

Ekologické bydlení není pouhým snem. Jak jej dosáhnout a zároveň ušetřit?0

Dvacáté první století s sebou přináší extrémně rychlý technologický vývoj, který stále více zohledňuje šetrný přístup k planetě Zemi. Důvodem je fakt, že se v současné době nacházíme na křižovatce, přičemž jedině správný směr zajistí našim dětem udržitelnou budoucnost. Jak se dané téma týká domácností?

Chytré řešení

Pravděpodobně všichni vnímáte rostoucí popularitu moderních zařízení, jimiž jsou třeba fotovoltaické elektrárny, tepelná čerpadla či úsporné metody zateplení. Pokud se tyto technologie nainstalují správně, podstatně snížíte energetickou náročnost domácnosti, zajistíte své rodině menší negativní dopad na přírodu a zároveň ušetříte spoustu peněz.

Chcete-li se však dostat ještě o pořádný kus dále, zaměřte se na chytrý dům od společnosti Funkční domy s.r.o. Dočkáte se nejmodernějšího bydlení, které na vás bude působit jako z vědecko-fantastických filmů. Jaké benefity si užijete?

Inteligentní v každém ohledu

Nejdříve se zaměříme na automatické svícení na základě přítomnosti i pohybu osob, protože daná funkce zvládne průměrné rodině ušetřit tisíce korun ročně. Podstatným kritériem je i vytápění, v jehož rámci se dočkáte zónové regulace, reakce na otevření oken a centrálního ovládání podle nastavených požadavků. Šikovnou vychytávkou je i automatické stínění žaluzií podle polohy slunce i teploty.

Pečlivě zrealizované zateplení a využití fotovoltaické elektrárny i tepelného čerpadla vám zaručí velmi nízké účty za energie, a to jak v létě, tak i v zimě. Po připojení inteligentního systému na váš mobilní telefon můžete kdykoliv sledovat své hospodaření a upravit jej na základě potřeby. Vyjmenovat všechny funkce zmíněného projektu by vydalo na samotnou knihu, tudíž si raději otevřete internetové stránky pod prvním vloženým odkazem a podívejte se sami.

Autor: Komerční sdělení