fbpx

Ekologické bydlení může být pohodlné0

Ekologické bydlení se s moderními stavbami rozhodně nevylučuje, naopak. Současní architekti a developeři dokazují, že požadavky na kvalitní bydlení s velkým množstvím zeleně a minimální energetické náklady budov se dají velice dobře skloubit.

Jednoduše řečeno je možné postavit dům, který bude energeticky velmi nenáročný, dokonale zapadne do okolí a bude v něm možné žít život se všemi vymoženostmi moderní doby.

Myslete na úspory energií

I do domu, který splňuje maximální nároky na ekologii, to znamená, že třeba podle nových zákonů má zpracované údaje o energetickém štítku, se instalují ty nejmodernější přístroje a zařízení. Při stavbě využijete ty nejmodernější materiály, které jsou ekologické a dokážou udržet teplo. Právě díky nim je energetický provoz domu velmi úsporný. Základem je vždy zateplení venkovních zdí, které je u novostaveb samozřejmostí. Využívají se k němu například polystyrenové desky. Nikdy se nesmí podcenit také výběr oken a dveří, protože právě u nich dochází k největším energetickým ztrátám. Jakmile je ale dům zařízen a vyhovuje všem kritériím, můžete přistoupit i zařizování interiéru.

Zařiďte si koutek pro PC

Většina z vás bude potřebovat dobře promyšlený koutek pro práci s počítačem. V něm budete plnit své povinnosti, ale třeba také hrát různé hry, abyste si mohli od pracovního stresu alespoň an chvíli odpočinout. Proto by měl být zařízený tak, abyste v něm mohli příjemně trávit svůj čas a neničili si zdraví. Jak na to? Především si pořiďte stůl s nastavitelnou výškou, abyste si ji mohli přizpůsobit. Pracovní plocha by měla obsahovat přiměřeně velké místo pro monitor, skříň počítače a výsuvnou poličku pro klávesnici. Trochu jednodušší situace je, máte-li notebook, ale i tehdy byste měli sáhnout po stole s nastavitelnou výškou a dostatečně velkou horní plochou.

Ergonomické křeslo přináší pohodlí

Nikdy také nepodceňujte správný výběr kancelářské židle. Mějte na paměti, že na ní budete často sedět mnoho hodin, a pokud zvolíte špatně, budete trpět bolestí zad. Pořiďte si proto ergonomické křeslo. Důležitá je nastavitelná výška, opora rukou, ale i bederní páteře a hlavy. Velice často se objevují křesla, která až nápadně připomínají sedadla závodních aut. Jsou podobně pohodlná a vaše páteř vám za ně poděkuje.

Autor: Komerční sdělení