fbpx

EKO tablety do myčky – účinné i šetrné k životnímu prostředí0

Je obecně známo, že umývat nádobí v myčce je ekologičtější než pod tekoucí vodou. Chcete svou šetrnost k životnímu prostředí dostat ještě na vyšší úroveň? Začněte používat eko tablety do myčky. Vaše nádobí krásně umyjí, pomohou šetřit vodu, energie a ochrání váš spotřebič před vodním kamenem.

Eko tablety ocení příroda i vaše zdraví

Pokud začnete používat ekologické tablety do myčky, ocení to nejen životní prostředí, ale prospějete tím také vašemu zdraví. Běžné tablety totiž obsahují fosfáty, dusík, chlor, ropné deriváty a další látky, jejichž zbytky po umytí zůstávají na nádobí, ze kterého jíme i pijeme. S eko tabletami se o své zdraví bát nemusíte. Stačí se poohlédnout po těch, které mají prověřenou certifikaci jako například Sunlight All in 1 Powered by Nature. Tyto eko tablety získaly certifikaci EU Ecolabel udělovanou výrobkům, které splňují vysoké environmentální standardy po celou dobu jejich užívacího cyklu.

Účinnost eko tablet do myčky

To, že jsou tablety do myčky ekologické neznamená, že jsou méně účinné. Vaše nádobí bude díky nim zářit čistotou! V případě, že nemáte eko tablety „vše v jednom“, používejte také regenerační sůl a ekologické čistidlo, díky kterým se vaše příbory i sklenice budou nádherně lesknout. Nebo jednoduše sáhněte po tabletách „all in one“. Nabízí je například společnost Frosch, která vyrábí i další ekologické prostředky do domácnosti pro využití nejen v kuchyni, ale i v koupelně.

Snadná odbouratelnost

Jak jsme zmínili v úvodu, standardní tablety obsahují nebezpečné látky, které negativně působí nejen na naše zdraví, ale mohou působit také problémy v čističkách odpadních vod. Díky tomu ovlivňují i vodní ekosystém. Oproti tomu eko tablety do myčky obsahují pouze ingredience na rostlinné a přírodní bázi, a biologicky odbouratelné složky.

Eko tablety v eko balení

Výrobci ekologických tablet myslí na životní prostředí v každém aspektu jejich výrobků. Zatímco běžné tablety bývají zabalené v plastových obalech, obal u eko tablet se bez problémů rozpustí ve vodě, případně vůbec žádný nemají.

Tipy pro správné používání myčky

  • Aby vaše nádobí bylo z myčky stále krásně čisté, nezapomínejte ji také pravidelně čistit. I tady můžete jít ekologickou cestou a zkusit ocet, kyselinu citrónovou nebo sodu.

  • Má vaše myčka EKO program? Používejte ho! Krátké programy sice šetří čas, ale používají také spoustu vody.

  • Myčku pouštějte až když je celá naplněná, a ne jen s pár talířky a hrníčky.

Autor: Komerční sdělení