fbpx

EKO BIO FÉR Vánoční dárky0

Letos je hodně slyšet, že žádné vánoční dárky nejsou potřeba. Nejdůležitější je zdraví. Zdraví nás a naší planety. Je dobře, že společnost přestává vidět konzum jako hlavní prioritu a stále více se zabývá ochranou přírody a ekologií. Ale je také dobře udržet si tradice, které dělají lidem radost. A jednou z nich jsou přeci jen ty krásně zabalené dárky pod vánočním stromem.

Našli jsme řešení, které udělá radost obdarovaným i přírodě – darujte produkty, které jsou ekologicky a férově vyrobené a podpořte společnosti, které se o udržitelnost zasazují. Pár takových tipů pro vás máme. A dokonce je všechny pořídíte na jednom místě. Oblíbený eshop nejen s módou Zoot má totiž v nabídce spoustu udržitelných produktů od lokálních i světových výrobců.

Férově ve stylu

Nemusíte se vzdát oblíbených měkkých dárků. Existuje spousta dobrých značek, které ctí principy udržitelnosti, férové textilní produkce, podporují lokální výrobu nebo používají vegan materiály. Jaké značky na Zootu hledat, abyste našli ty „správné“ produkty? Nic nezkazíte značkami Ragwear, Blutsgeschwister, AWARE by VERO MODA, Balkanova.

Vlněné ponožky Balkanova 149 Kč
Pánský batoh z recyklovaného papíru Meatfly 1099 Kč
Barevná sukně Blutsgeschwister 2650 Kč*

Praktické dárky pro lepší život

Pokud hledáte dárky, které jsou nejen hezké, ale také praktické, a navíc podporují dobrou věc, máme pro vás řešení. Skleněné hrnečky na kávu s sebou, které nahradí desítky papírových kelímků nemusíme představovat. Oblíbená značka KeepCup nabízí různé varianty materiálů i barev. Nás zaujal elegantní skleněný s korkovým držátkem. Kavárny už jsou dnes na nápoje do vlastních nádob připravené a vítají to, tak je můžete podpořit. Další tipy máme pro ekologické nakupování. Konec igelitovým taškám a pytlíkům! Zavzpomínejte s retro českou síťovkou, do které se vám vejde celý nákup nebo pořiďte jako dárek ekologické sáčky na zeleninu nebo pečivo od stejného výrobce.

Cestovní hrnek KeepCup 599 Kč
Ekologické potravinové pytlíky 309 Kč
Legendární Česká síťovka 219 Kč

Příroda pro krásu a zdraví

Přírodními kosmetickými pomocníky potěšíte každého bez rozdílu věku a pohlaví. I muži se o sebe rádi starají, pořídit jim můžete třeba organický deodorant v praktické plechové krabičce. Babičkám uděláte radost voňavým mýdlem nebo balzámem od české manufaktury Almara Soap. Vše přírodní s rostlinnými oleji a léčivými výtažky třeba z medu nebo bylinek. Mladší generace ocení vychytávky pro udržitelnou péči nejen na cesty – hitem jsou znovupoužitelné „uchošťoury“, které stačí umýt teplou vodou. Příroda vám poděkuje.

Znovupoužitelná tyčinka do uší LastSwab 279 Kč
Balzám na pokožku Almara Soap 279 Kč
Organický deodorant Angelic 164 Kč

Na Zootu nakoupíte z pohodlí domova, využít můžete dopravu až domu nebo si dárky vyzvednout na výdejnách Zootu, které jsou pro vás otevřené. 

 *Aktuální ceny produktů se mohou změnit.     

Autor: Komerční sdělení