fbpx

Ecology – nový systém od společnosti ALCAPLAST0

Společnost ALCAPLAST jako inovativní výrobce představuje nový systém splachování.
Tento systém využívá malé množství vody pro oplach WC mís.

Z hlediska splachování je jedním ze zásadních kritérií, množství spotřebované vody. Má to svá ekologická i ekonomická hlediska, jelikož oplachování pitnou vodou je nejen ekonomicky náročné, ale i nepříznivé k životnímu prostředí.

Spotřeba vody u běžných toalet je 6 až 8 litrů vody. Systém ECOLOGY splňuje normu pro splachování 2 až 4 litry vody.

Dvoumnožstevní technologie, 2 l na malé a 4 l na velké spláchnutí, splňuje nejmodernější ekologické i ekonomické nároky. Výhodou systému Ecology je možnost přenastavení na standartní oplach 3/6 l. Tento systém se standardně nabízí v modulech společnosti ALCAPLAST – A100, A115, A101, A102 pod označením „E“. Systém je možno využít výměnou vypouštěcího ventilu i v již zabudovaných předstěnových instalačních systémech společnosti ALCAPLAST, a to ve všech, kromě variant Slim a výškových variantách 850 mm. Výhodou je stejná cena, jako u standardního splachování (3/6 l), takže si zákazník může zvolit nejvýhodnější variantu bez toho, aby byl limitován cenou. Veškerá tlačítka ALCA jsou plně kompatibilní se všemi předstěnovými systémy ALCA.

Duální systém ušetří průměrné čtyřčlenné rodině až 40 procent roční spotřeby vody na splachování.

Snížení spotřeby vody nesmí mít vliv na kvalitu oplachu. Nový systém Ecology od společnosti ALCAPLAST přichází na trh s novinkou, která nejenom šetří životní prostřední, ale i peněženky zákazníkům.

Vítěz Gaia Awards 2014

Společnost ALCAPLAST získala, právě v těchto dnech, prestižní ocenění Gaia Awards 2014 na veletrhu The Big 5 v Dubaji. Vítězem v soutěži o inovativní produkt v oblasti udržitelného rozvoje se stal Předstěnový instalační systém Ecology, který využívá malé množství vody pro oplach WC mís.

Několik otázek pro generálního ředitele společnosti ALCAPLAST Františka Fabičovice:

Jaký význam má pro Vás ocenění GAIA AWARDS 2014, kterou jste získali na nedávném veletrhu v Dubaji?

Na veletrhu The Big 5 v Dubaji jsme vystavovali poprvé. Chtěli bychom se výrazně etablovat na tomto trhu. V tomto regionu bychom rádi výrazně rozšířili svou působnost. A proto takové zviditelnění mezi 2800 vystavovateli má pro nás zcela zásadní význam.

V tomto roce jste získali již několikáté ocenění. Je pro Vás tento rok výjimečný?

Rok 2014 je pro společnost ALCAPLAST velmi úspěšný. Začátkem roku jsme získali prestižní cenu RED DOT AWARDS 2014 za kolekci tlačítek k WC modulům. Za zisk designérského Oscara, jak se ocenění Red Dot Award často přezdívá, patří velké zásluhy architektce a designérce Barboře Škorpilové a jejímu studiu MIMOLIMIT, s. r. o., které se na designu vítězných tlačítek podílelo. Další cenu jsme obdrželi za kolekci tlačítek v soutěží pořádané vydavatelstvím ATEMI (časopis Obklady, dlažba, sanita). Tuto kolekci připravili designer ing. Jiří Španhiel, Studio Descent, s. r. o.

Alcaplast je obchodní či výrobní společnost? A kdo je vlastník společnosti?

Společnost ALCAPLAST je výrobní společnost s ryze českým vlastníkem. V současné době zaměstnává na 400 pracovníků a je výrazným zaměstnavatelem na jižní Moravě. Výrobní závod je v Břeclavi.

Kdy byla společnost založena a kam své výrobky dodáváte?

Společnost Alcaplast byla založena v roce 1998 jako rodinná česká firma. V současnosti máme 6 dceřiných společností v zahraničí a exportujeme do více jak 40 zemí světa. Naše společnost je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě. Vyrábíme více než 580 výrobků – ventily, sifony, moduly, žlaby, vpusti, WC sedátka a další sortiment.

Autor: Komerční sdělení