fbpx

Partneři sekce

E.ON uklízí Česko: Akce proběhne již 17. dubna0

Energetická společnost E.ON se zapojí do druhého ročníku akce Ukliďme Česko, jejímž cílem je mapovat a likvidovat černé skládky. Na 17. dubna plánuje E.ON vlastní úklidový den, který proběhne v Brně a Českých Budějovicích.

Úklidového dne nazvaného E.ON uklízí Česko se zúčastní více než 70 dobrovolníků z řad zaměstnanců společnosti E.ON. „S pomocí našich zaměstnanců chceme vyčistit okolí cyklostezky v Českých Budějovicích, v Brně se zase zaměříme na černou skládku v okolí řeky Svratky a úklid drobného nepořádku podél cyklostezky směr nákupní centrum Olympia,“ popisuje Vladimíra Glaserová, vedoucí projektu.

Úklid společnosti E.ON proběhne jako součást akce Ukliďme Česko, která se koná v sobotu 18. dubna na území celé České republiky. Naváže tím na loňský ročník, jehož účastníkům se podařilo sesbírat přes 350 tun odpadu na 280 různých místech. Akce spolku Ekosmák uspěla také u odborníků – na podzim si odnesla ocenění ekologických oskar za nejlepší projekt soutěže E.ON Energy Globe Award ČR.

Vítězství v loňském ročníku soutěže E.ON Energy Globe Award ČR pomohlo podle spolku Ekosmák zviditelnit akci Ukliďme Česko u široké veřejnosti. „Díky soutěži jsme zaznamenali zvýšený zájem jak médií, tak sponzorů o náš projekt a jeho rozvoj do budoucna,“ říká Radek Janoušek, hlavní organizátor akce. „Pro letošní ročník máme mezi sedmi sty zaregistrovanými organizátory místních úklidů například 160 zájmových organizací, 130 škol, 265 obcí, ale jen 25 firem. Proto si velmi vážíme příkladu, kterým jsou zaměstnanci E.ON pro ostatní,“ dodává.

V České republice aktuálně běží již 7. ročník soutěže E.ON Energy Globe Award ČR. Zapojit se do něj mohou autoři všech projektů, které usilují o úsporu energií nebo ochranu životního prostředí. Přihlášku je možné podat až do 30. dubna 2015na stránkách www.ekologickyoskar.cz.

Autor: Komerční sdělení