fbpx

E.ON finančně pomůže zákazníkům postiženým povodněmi0

Energetická společnost E.ON se rozhodla stejně jako při loňských záplavách finančně vypomoci svým zákazníkům, kteří byli postiženi květnovými povodněmi. „Chceme opět lidem částečně pomoci zmírnit následky povodní a záplav,“ uvedl mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha. Každé prokazatelně postižené domácnosti, která se o dar přihlásí do konce června letošního roku, bude poskytnut dar ve výši 3 500 Kč. „Podle našich předběžných odhadů se bude jednat o řádově stovky domácností, a to převážně na jižní Moravě,“ odhadl mluvčí.

Výši částky, tedy zmíněných 3 500 korun na domácnost odůvodňuje společnost následovně. „Právě tato částka představuje zhruba průměrné náklady na spotřebu elektřiny na nepřetržitý chod jednoho vysoušeče po dobu 10 dní,“ doplnil mluvčí E.ON. O možnosti získat dar se občané postižených obcí dozví na internetových stránkách společnosti www.eon.cz nebo na Zákaznické lince 840 111 333.

Reklama

Finanční pomoc se týká  zákazníků společnosti E.ON Energie a  vztahuje se výhradně na domácnosti a rekreační objekty, tedy na stavby ur-čené k bydlení. Do pomoci tedy nejsou zahrnuty zahrady, samostatné garáže apod.

Letní povodně postihly v distribuční oblasti energetické společnosti E.ON zejména povodí řeky Moravy na území Jihomoravského a Zlínského kraje.

Autor: Redakce Nazeleno.cz