fbpx

E.ON Energy Globe nabídne inspirující ekologické projekty. O vítězi rozhodnou hlasující0

Vzdělávací aktivity, mobilní aplikace, udržitelné obalové materiály, oblečení šetrné k životnímu prostředí. To vše je jen malá ukázka z více než 150 přihlášených projektů, které může podpořit energetická společnost E.ON v rámci soutěže E.ON Energy Globe. Nejlepší ekologický projekt získá pro svůj rozvoj 300 000 korun. O vítězi můžete svým hlasem rozhodnout i vy.

Foto: E.ON

Právě v těchto dnech porota složená z odborníků, například z Akademie věd či Univerzity Karlovy, hodnotí a pečlivě zkoumá všechny projekty přihlášené do ekologické soutěže E.ON Energy Globe. Tu v Česku pořádá energetická společnost E.ON, která se snaží podpořit a ocenit inovativní projekty šetřící energie a chránící životní prostředí. O vítězi 14. ročníku rozhodne online hlasováním široká veřejnost. Lidé budou moci hlasovat pro jeden z pěti nejlepších projektů napříč všemi obory od poloviny prázdnin.

„Letošní výherce E.ON Energy Globe získá na podporu svého projektu 300 000 korun. Ostatní projekty se dočkají mediální podpory například od České televize nebo DVTV. Za posledních 13 let už E.ON v rámci soutěže podpořil stovky ekologických projektů, které díky tomu přispívají ke zlepšení stavu životního prostředí v České republice,“ přibližuje hlavní organizátorka soutěže Vladimíra Glaserová.

Přírodě pomohou i každodenní maličkosti

V loňském roce u poroty bodoval například pasivní dům s pečovatelskou službou, výroba tepelné izolace z recyklovaného papíru nebo třeba mobilní aplikace na ochranu stromů před uschnutím, kterou vytvořil Michal Polanský z Brna. „V roce 2019 v období sucha jsem si v parku všímal, jak krásné, vzrostlé stromy usychají. Napadlo mě, že by se do zalévání mohli připojit kolemjdoucí,“ popisuje autor úspěšného projektu Polanský. I díky podpoře E.ONu se mu tak podařilo rozjet aplikaci Zalej mě.

Loňský vítěz – pasivní dům pro seniory. Foto: E.ON

Cílem soutěže E.ON Energy Globe ale není „jen“ vybrat ten nejlepší projekt. Chce také přitáhnout pozornost Čechů a inspirovat je k hledání vlastních ekologických nápadů, kterými mohou ve svém každodenním životě ulehčit přírodě nebo dosáhnout energetických úspor. Tuto inspiraci vám mohou poskytnout jak soutěžící projekty, tak zajímavé informace z webu E.ON Energy Globe. Pokud například uvažujete o pořízení domácí fotovoltaiky, nenechte si ujít článek Jak využívat solární energii. Zjistíte, kolik elektřiny dokáže solární elektrárna vyrobit a co všechno k ní můžete připojit.

Autor: Komerční sdělení