fbpx

Důvody, proč si používání přírodní kosmetiky bez chemie zamilujete0

Proč vsadit na čistě přírodní kosmetiku a dát sbohem parabenům, silikonům, ropným derivátům a dalším chemickým látkám? Přinášíme vám několik důvodů, proč používat přírodní produkty bez chemie.

Charakteristika přírodní kosmetiky

Přírodní kosmetika není testována na zvířatech a obsahuje pouze látky přírodního původu. Hlavním cílem kosmetických firem, které se specializují na výrobu čistě přírodních produktů, je nabídnout kvalitní přípravky, které prospějí tělu i pokožce, ale nebudou obsahovat žádné syntetické látky. 

Zdroj obrázku: Juta / Shutterstock.com

Bio vs. přírodní kosmetika

Mnoho lidí se domnívá, že přírodní kosmetika je synonymem bio kosmetiky. To ale není pravda. Abychom mohli o nějakém produktu prohlásit, že je bio, musí být opatřen bio certifikátem. Z toho tedy vyplývá, že veškeré bio produkty jsou přírodní, ovšem ne všechny přírodní přípravky jsou zároveň bio výrobky.

Přírodní kosmetika bez chemie pleť i vlasy rozmazlí

Přírodní kosmetika bez chemie poskytuje pleti i vlasům skvělou péči, ale zároveň je zbytečně nezatěžuje silikony a dalšími syntetickými látkami. Díky rostlinným olejům, máslům a také éterickým olejům je o pokožku i vlasy pečováno zcela přirozeně a nedochází k podráždění kůže, alergiím či tvorbě akné.

Při výrobě přírodní kosmetiky je brán ohled na zvířata i životní prostředí

Kromě toho, že přírodní kosmetika pečuje o lidské tělo tak, jako tomu bylo po staletí, tudíž používá pouze to, co nám nabízí příroda, s její výrobou je brán ohled také na zvířata a životní prostředí. Kromě toho, že žádné produkty přírodního původu nejsou testovány na zvířatech, některé složky těchto přípravků pocházejí pouze z ekologického zemědělství, jiné jsou baleny pouze do rozložitelných a ekologických obalů a jiné obsahují pouze rostlinné složky, tudíž jsou vhodné pro vegany i vegetariány.

Protože lidé, kteří nekonzumují maso, masné výrobky a případně ani jiné živočišné produkty, nestojí o to, aby přicházely do styku se živočišnými složkami v kosmetice. Veganská kosmetika tak neobsahuje například včelí vosk, med ani kolagen a keratin.

Zdroj obrázku: RomarioIen / Shutterstock.com

Jak poznat kvalitní kosmetiku bez chemie?

Chcete začít používat kvalitní a prověřenou kosmetiku bez chemie? Připravte se na pečlivé studování etiket. Právě z nich zjistíte, jaké normy daný produkt splňuje a co neobsahuje.

Mezi známé kosmetické certifikáty patří:

  • BDIH,
  • Cruelty free,
  • Vegan,
  • Ecocert Greenlife.
  • BDIH je považován za nejuznávanější certifikát a také patří k těm nejstarším. Produkty označené písmeny BDIH neobsahují ropné produkty, syntetické parfémy, syntetická barviva ani chemické konzervanty.
  • Certifikát Cruelty free, který uděluje společnost PETA, zaručuje, že přípravek ani suroviny použité k jeho výrobě nebyly testované na zvířatech.
  • Produkty s certifikátem Vegan neobsahují žádné živočišné složky.
  • Ecocert Greenlife zaručuje, že se v produktu nachází alespoň 95 % přírodních složek a obalový materiál je ekologický a šetrný k životnímu prostředí.

Přírodní a bio kosmetika není určena pouze pro lidi, co vyznávají filozofii vegetariánství a veganství, ale také pro všechny, kterým záleží na tom, s čím přijde jejich pokožka do styku. Kromě toho, že tyto produkty vznikají pouze s použitím přírodních složek, které nebyly testované na zvířatech, snaží se jejich výrobci také omezit produkci nešetrných materiálů a často jsou tak výrobky baleny v ekologických a snadno rozložitelných materiálech, které jsou přátelské k přírodě a životnímu prostředí.

Při koupi kosmetiky pocházející z přírody podporujete i planetu Zemi a dáváte tím lidem okolo sebe na vědomí, že vám na její budoucnosti záleží.

Autor: Komerční sdělení