fbpx

I běžný rýč je možné vylepšit. Z tohoto nářadí by vás neměla bolet záda0

Také jste si mysleli, že rýč je jenom kus plechu na násadě, který už není možné nějak vylepšit? Prostor pro inovaci se najde všude, a tak vznikl unikátní rýč, který by svojí promyšlenou konstrukcí mohl opravdu usnadnit práci a šetřit naše klouby. Nakolik to ale funguje, nevíme.

Práce s rýčem nebo lopatou je náročná a namáhavá. Trpí naše záda a často se dostaví bolesti kloubů, nejčastěji zápěstí nebo ramene. To si uvědomil i Walden Stephen z USA, který strávil s rýčem na zahradě svých rodičů celé hodiny. Výsledkem práce byla vždy bolavá záda a ruce, rozhodl se tedy vymyslet lepší způsob rytí. Dnes již zakladatel vlastní firmy zabývající se ergonomickými pracovními nástroji, přišel s nápadem umístit do středu násady nastavitelné otočné držadlo, které se stalo základem úspěchu.

Kruhová rukojeť s nastavitelným úhlem úchopu má snižovat únavu zad. (Zdroj: bossetools.com)

Nástroje s tímto speciálním držadlem mají zlepšovat držení těla při práci, snižovat bolesti zad a zápěstí a minimalizovat riziko zranění ramene za současného zvýšení produktivity práce.

Reklama

Myšlenka nezůstala jen u rýče a lopaty. Nápad se skvěle hodil i pro další nářadí jako jsou hrábě, lopata na sníh a další. Přeměna nápadu v realitu zabrala rok práce, nyní je ale vše připraveno, aby se nástroje začaly prodávat. Doufejme, že se brzy objeví i u nás, aby tento zajímavý nápad mohly otestovat i ruce českých zahrádkářů a zahrádkářek. Třeba bude opravdu stát za to.

Nástroje s touto inovativní konstrukcí by měly usnadňovat zahradní práce. (Zdroj: bossetools.com)
Otočná rukojeť se hodí pro různé zahradní náčiní. (Zdroj: bossetools.com)

Firemní video je spíš propagační, ale pro hrubou představu, jak to celé funguje, postačí:

Autor: Jan Pergl

Autor se zabývá hlavně stavebnictvím a moderními technologiemi