fbpx

Vypadá takto váš vysněný rýč? Podzimní rytí v novém stylu0

Také jste si mysleli, že rýč je jenom kus plechu na násadě a nelze jej příliš vylepšit? Prostor pro inovaci se najde všude, a tak vznikl unikátní rýč, který by svojí promyšlenou konstrukcí mohl opravdu usnadnit práci a šetřit naše klouby.

Práce s rýčem nebo lopatou je náročná a namáhavá. Trpí naše záda a často se dostaví bolesti kloubů, nejčastěji zápěstí nebo ramene. To si uvědomil i Walden Stephen z USA, který strávil s rýčem na zahradě svých rodičů celé hodiny. Výsledkem práce byla vždy bolavá záda a ruce, rozhodl se tedy vymyslet lepší způsob rytí. Dnes již zakladatel vlastní firmy zabývající se ergonomickými pracovními nástroji, přišel s nápadem umístit do středu násady nastavitelné otočné držadlo, které se stalo základem úspěchu.

Kruhová rukojeť s nastavitelným úhlem úchopu má snižovat únavu zad. (Zdroj: bossetools.com)

Nástroje s tímto speciálním držadlem mají zlepšovat držení těla při práci, snižovat bolesti zad a zápěstí a minimalizovat riziko zranění ramene za současného zvýšení produktivity práce.

Myšlenka nezůstala jen u rýče a lopaty. Nápad se skvěle hodil i pro další nářadí jako jsou hrábě, lopata na sníh a další. Přeměna nápadu v realitu zabrala rok práce, nyní je ale vše připraveno, aby se nástroje začaly prodávat. Doufejme, že se brzy objeví i u nás, aby tento zajímavý nápad mohly otestovat i ruce českých zahrádkářů a zahrádkářek. Třeba bude opravdu stát za to.

Nástroje s touto inovativní konstrukcí by měly usnadňovat zahradní práce. (Zdroj: bossetools.com)

Otočná rukojeť se hodí pro různé zahradní náčiní. (Zdroj: bossetools.com)

Speciální držadlo z různých úhlů. (Zdroj: bossetools.com)

Po otočení rukojeti do požadovaného úhlu se poloha zajistí zámkem. (Zdroj: bossetools.com)

Autor: Jarmila Bajerova