Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Podle čeho vybírat venkovní povrch

Přemýšlíte nad tím, jaký typ povrchové úpravy zvolit pro venkovní pochozí plochy a nevíte, podle čeho vybírat? Máme pro vás několik tipů, na co se zaměřit.

12. 06. 2014 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Obecným trendem ve volbě pochozích povrchů je příklon k přírodním materiálům, které nejen dodávají povrchu přirozený vzhled, ale také jsou ekologické a bezpečné. Nejlépe v tomto směru vychází kamínkový povrch, který jednak nabízí přírodní vhled, ale také je bezúdržbový, velmi odolný a stoprocentně bezpečný a ekologický.

V souvislosti s venkovními povrchy nejčastěji narazíte na trávu, zámkovou či betonovou dlažbu, dřevo či umělé povrchy (umělý kámen, dřevoplast, gumu). Čím dál tím větší oblibě se těší také přírodní kamínkové povrchy. Jedním z klíčových prvků, podle kterého budete vybírat, je samozřejmě krom účelu využití i vzhled a to, jakým způsobem materiál zapadne do okolního prostředí. Nicméně jsou i další věci, na které je dobré před výběrem povrchu myslet.

Údržba

Zaměřte se na údržbu a odolnost vůči okolním vlivům. Vybírejte povrch, který bude jednak vyžadovat co nejméně údržby a bude také odolný vůči vnějším vlivům (počasí, oděry, sůl atd.). Například tráva v tomto směru nebude nejšťastnějším řešením. Je s ní spojen značný nepořádek, nutná pravidelná údržba a také citlivost na okolní vlivy. Naproti tomu betonové dlažby či přírodní kamínkové povrchy jsou velmi odolné a o údržbu se postará příroda sama.

Bezpečnost, ekologie, pohodlí

Obecným trendem je příklon k přírodním materiálům, které nejen dodávají povrchu přirozený vzhled, ale také jsou ekologické a bezpečné. Nejlépe v tomto směru vychází kamínkový povrch, který jednak nabízí přírodní vhled, ale také je bezúdržbový, velmi odolný a stoprocentně bezpečný a ekologický. Ve prospěch moderní kamínkové povrchové úpravy také hovoří komfort, který poskytuje i pro bosé chození či bezpečnost, kterou zajištuje přirozená protiskluznost tohoto povrchu.

Náklady, životnost

I v rámci celkové životnosti a s tím souvisejících nákladů vychází poměrově cena/výkon skvěle kamínkový povrch, jehož životnost je v řádu desítek let a navíc nabízí možnosti snadné a nenákladné revitalizace. Díky tomu, že je v dnešní době možné vybírat již z velkého množství barevných vzorů a kombinací, a to jak u povrchu s říčními kamínky či mramorovými kamínky, i celkový estetický dojem hovoří ve prospěch moderní kamínkové podlahy, jejímž pořízením určitě neuděláte krok vedle.  

Související články

Tagy: Dům a zahrada, Stavba a rekonstrukce, Stavební materiál, Bytové domy

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Divize Isover, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Společnost Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. na českém trhu vyrábí a prodává izolační materiály…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!