Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Jaký typ sekačky je ideální pro vaši zahradu?

Před tím, než se rozhodnete, pro koupi určitého druhu sekačky je velice důležité si uvědomit, že každý typ má svoje výhody a nevýhody. Další věcí, kterou je si potřeba uvědomit je fakt, že ne vždy je největší investice zároveň tou nejmoudřejší.

29. 04. 2014 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Od ručních sekaček po výkonné ridery. Podívejte se, jaké jsou základní druhy sekaček na trávu a kde je nejlépe využijete.

Každá zahrada má svá specifika a pro každou je vhodný jiný druh sekačky. Proto vám představíme základní typy sekaček a způsob jejich využití.

Rotační sekačky

Rotační sekačky jsou klasické stroje, které před sebou suneme a na spodní části je umístěná čepel, která rotuje a tím seče trávu. Tento druh sekačky může být poháněný jak spalovacím, tak i elektrickým motorem. Tento typ sekačky je nabízen ve velkém množství motorů a velikostí a snadno se přizpůsobí téměř jakékoliv menší a střední zahradě. Motory, poháněné benzínem, bývají těžké a manipulace s nimi nemusí být jednoduchá, proto se velká část těchto sekaček opatřuje takzvaným pojezdem, který pohání kola sekačky a tím značně ulehčuje její obsluhu.

Zahradní traktory a ridery

Tyto druhy sekaček jsou vhodné zejména pro sekání větších zahrad. A jaký je rozdíl mezi traktorem a riderem? Jednoduše jde jen o místo, na kterém se nachází žací ústrojí. U rideru jsou nože ve přední části, což umožňuje snadnější manévrování při sekání, lepší přehled o sekané ploše a lepší dostupnost pod stromky a keři. Nevýhodou oproti traktůrku je absence sběrače trávy a horší stabilita, kterou zahradní traktor zaručuje umístění žacího ústrojí uprostřed stroje. Ze sekaček má k traktoru nejblíž bubnová sekačka, která disponuje terénními koly.

Manuální sekačky

Manuální, vřetenová sekačka se hodí zejména na nejmenší trávníky a na místa, kde není dostupný elektrický proud. Trávník je sečen soustavou nožů, které jsou rozpohybovány pohybem sekačky kupředu. Tyto nože trávu spíše zastřihávají, než sečou, díky čemuž se konečky trávy netřepí a nehnědnou. Velkou výhodou je nízká pořizovací cena a velmi jednoduchá údržba.

Robotické sekačky

Malá robotická sekačka, která se pohybuje v okolí, vymezeným dráty zakopanými pod zemí. Když mu dochází baterie, přesune se na nabíjecí stanici a poté pokračuje v práci. To, co by ještě před nedávnou dobou patřilo do sci-fi filmu se nyní může prohánět po vaší zahradě. Bohužel je cena tohoto typu sekačky stále poměrně hodně vysoká.

Vznášedlová sekačka

Možná jste o tomto druhu sekačky ještě vůbec neslyšeli, jedná se o poměrně nový koncept, který si ovšem nachází cestu i na náš trh. Motor kromě rotačního nože pohání i výkonný ventilátor, který vytváří pod sekačkou vzduchový vak umožňující její vznášení nad zemí. Na rozdíl od obyčejné sekačky neprobíhá sekání směrem dopředu a dozadu ale do stran, jako kdybyste sekali kosou. Velkou výhodou této sekačky je absence koleček, které mohou v prudkém kopci podkluzovat, proto jsou tyto sekačky vhodné pro členitý terén. A nenechte se zmást, cena této sekačky vás zajisté příjemně překvapí.

 

Související články

Tagy: Dům a zahrada

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Divize Isover, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Společnost Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. na českém trhu vyrábí a prodává izolační materiály…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!