fbpx

10 originálních tipů pro zahradu: Netradiční zahradní nářadí a pomůcky0

Vyzkoušeli jste si někdy okopávání záhonku kruhovou motykou? Proběhli jste se po trávníku v provzdušňovacích botách? Hrabali jste listí romantickými hráběmi? A lámali jste si někdy hlavu nad tím, jak by se práce s rycími vidlemi dala zjednodušit?

1. Permanentní sedátko

Zahradní sedátka jsou velmi praktická a při určitém typu práce až nepostradatelná. Pokud se ale zrovna potřebujete během práce neustále přemisťovat, možná vás opakované zvedání a pokládání sedátka obtěžuje. Praktické sedátko si však můžete „obléknout“. Pomocí popruhů si jej připevníte k sedacím partiím a kdykoli vstanete, sedátko jde rovnou s vámi. Pružina na druhém konci zajišťuje měkké dosednutí. Troška balancování během sezení je navíc prý zdravá na záda.

Reklama

(Zdroj: cleanairgardening.com)

2. Rycí vidle s rámem

Práce s rycími vidlemi je o něco snazší než přehazování půdy klasickým rýčem. Používání vidlí místo rýče je navíc doporučováno odborníky přes přírodní zahrady. Pokud však vidlemi „ryjete“ větší záhon, možná by se vám mohly hodit inovované rycí vidle na rámu, které by měly být šetrnější pro vaše záda i ruce.

(Zdroj: johnnyseeds.com)

3. Ruční sběrač listí

Jistě se vám někdy stalo, že jste potřebovali nahrabané listí přemístit do nádoby, pytle či kompostéru. Rukama naberete nejvýše hrst a z lopaty zase listí padá všude kolem. Kdybychom ale měli větší ruce, šlo by to snadno, jak dokazuje tento netradiční sběrač listí, který se jedoduše navlékne na ruce.

(Zdroj: cleanairgardening.com)

4. Lopata na sníh s kolem

Zimní odhazování sněhu nepatří mezi nejoblíbenější aktivity. Pokud je sněhová nadílka bohatá a potřebujete navíc odházet velkou plochu, pravděpodobně toužíte po sněhové fréze. Běžná lopata má však i jinou alternativu – lopatu s pomocným kolem. Přidané kolo pomáhá v sunutí sněhu i během vysypávání a házení z lopaty pryč. Určitě vás budou méně bolet záda než z tradičního odhazování.

(Zdroj: wovel.com)

5. Řádkovač – Multifunkční hrábě

Někdy stačí jen dobrý nápad a běžný nástroj jako jsou hrábě může dostat zcela novou funkci. Nasazením kousků hadice na hrábě vznikne praktický řádkovač. Přesunováním hadice se hrábě „nastaví“ na jinou vzdálenost řádků dle potřeb vysévaných plodin.

(Zdroj: marthasteward.com)

6. Konvička s oboustranným kropítkem

Možná se vám také někdy při zalévání konvičkou bez kropítka stalo, že jste kropící část někam položili a pak jste dlouho marně hledali kam. Originální kropítko tento problém řeší. Pouhým otočením střídáte proud vody a kropení bez toho, abyste museli násadu sejmout.

(Zdroj: thehomeknowitall.com)

7. Když se spojí motyka s plečkou… vznikne kruhová motyka

Zahrádkáři se často přou, která motyka je nejlepší. A co takhle spojit dohromady výhody motyky a plečky? Výsledkem je kruhová motyka, která se snadněji dostane do méně přistupných míst a svým úzkým průměrem se hodí i pro okopávání mezi mělce kořenícími rostlinami.

(Zdroj: circlehoe.com)

8. Hrábě pro romantiky

Zahradní nářadí vám připadne nudné? Toužíte po nových tvarech i barvách bez dopadu na tradicí ověřenou funkčnost? Hrábě ve tvaru větví by mohly tyto požadavky splnit. Hrabou stejně dobře jako obyčejné hrábě, při hrabání však navozují i estetické požitky.

(Zdroj: yankodesign.com)

9. Provzdušňovací boty

K provzdušňování trávníku slouží různé více či méně složité přístroje a náčiní, jednoduchou alternativou (zejména pokud máte rádi pohyb) jsou návleky na boty s provzdušňovacími hroty. Můžete si je navléknout, když chodíte po trávníku se sekačkou nebo jen tak, když to trávník bude potřebovat.

(Zdroj: gardeninginfozone.com)

10. Zahradní náčiní pro děti s motivem papouška

Děti chtějí na zahradě pomáhat, ale málokteré nářadí jim můžeme bez obav zapůjčit. To platí obzvlášťe pro zahradní nůžky. Dětské bezpečné nůžky, které svým designem připomínají pestrobarevného papouška, umožní dětem zapomenout na to, že nůžky ve skutečnosti nestříhají.

(Zdroj: yankodesign.com)

Autor: Jarmila Bajerova