fbpx

Důležitost vitamínu D pro lidské zdraví0

Správný životní styl a strava bohatá na živiny jsou základem lidského zdraví. Mnoho lidí však tuto skutečnost ignoruje. Jedním z vitamínů, které potřebujeme, je vitamin D, známý jako sluneční vitamin, protože se v naší pokožce vytváří působením slunečního záření. Kožní syntéza vitaminu D je jeho hlavním zdrojem pro tělo.

Mnohem jednodušší to mají lidé žijící v teplých zemích, kde je vystavení slunci mnohem větší.

A co zbytek? Určitě si musí doplnit vitamín D jiným způsobem a dávat pozor na jeho nedostatek. Dodání vitamínu D do těla je velmi důležité pro dobrou imunitu. 

Co je to vlastně vitamín D?

Vitamín D patří do skupiny sketosteroidů, které jsou rozpustné ve vodě a jejichž obsah v lidském těle má přímý dopad na vyšší absorpční účinnost hořčíku, vápníku nebo fosfátu, což v konečném důsledku vede k lepší biologické funkci v lidském těle a zvyšuje ochranu před některými virovými chorobami, jako je koronavirus, ale také proti HIV a mnohem více.

Vitamín D a Imunita

Vitamín D podporuje imunitní systém a poskytuje tak člověku vyšší ochranu proti některým onemocněním, ale také podporu v boji s jinými onemocněními. Jeho dostatečný denní příděl je proto velmi důležitý. Ačkoli ho můžeme získat z přírody, jako je sluneční světlo nebo z omega kyselin obsažených v rybách, často to nestačí. 

Doplňky jsou velmi důležité

Aby tělo správně fungovalo, je nutné mu zajistit stravu s dostatečným množstvím živin a vitamínů, které jsou nedílnou součástí řádného fungování všech jeho vnitřních procesů. Výběr správných doplňků stravy je nejméně důležitý a stojí za to použít ověřené zdroje, např. allnutrition.cz/ALLNUTRITION_D3_2000-opis40622.html, kde najdete mnoho zdravých a účinných produktů podporujících funkce lidského těla.

Doplňování vitamínu D ve vaší každodenní stravě je důležité a produkty, které najdete na této stránce, podporují celé tělo. Doplněk vitamínu D zlepšuje vstřebávání vápníku a fosforu, podporuje imunitu těla, udržuje zdravé kosti a zuby a je ideálním doplňkem pro aktivní lidi a sportovce. Proto by neměl být podceňován význam tohoto vitamínu, protože je to skvělý způsob, jak si udržet lepší zdraví za dostupnou cenu a se snadným použitím (jedna kapsle často pokrývá denní potřebu). Allnutrition poskytuje široký výběr doplňků vitamínu D a dalších komplexů vitamínů pro lidské zdraví.

Autor: Komerční sdělení