fbpx

Dřevostavby nejsou jen energeticky úsporné rodinné domy0

Dnešní doba je přesycena informacemi a tak není divu, že si často podvědomě vytváříme jednoduchá spojení typu „rodinný dům na bázi dřevostavby je energeticky úsporný.“ Ano, to je pravda, ale dřevostavby jsou atraktivní nejen proto, že šetří náklady na bydlení.

Víte například, že dřevostavby nevyžadují žádný zvláštní pozemek, naopak někdy dokáží dílčí nedostatky pozemku korigovat? „Pokud již stavebník pozemek má, tak se nemusí obávat, že by si z naší nabídky vhodný dům nevybral. Pomůžeme i v opačném případě, kdy klient ještě nemá pozemek a líbí se mu konkrétní dům – v takové situaci jsme schopni reagovat a doporučit mu parametry vhodného stavebního pozemku,“ říká Ing. Zdeněk Materna, vedoucí prodeje rodinných domů Haas Fertigbau Chanovice s.r.o.

Výstavba dřevostavby rodinného domu od Haas Fertigbau je proces, jehož největší předností je rychlost. Společnost, která patří mezi největší evropské výrobce dřevostaveb a má vlastní výrobní závod i u nás, má ve smlouvě o dílo od začátku montáže stavby po předání domu na klíč garantovaných 80 pracovních dnů (tj. cca 4 měsíce) a v dohodnutém termínu předává hotový dům majitelům ve stavu, který dodavatel zděného domu není schopen garantovat – čistý, komplet dokončený a připravený k okamžitému nastěhování. Počasí v zásadě nehraje roli, dům se montuje za každého počasí.

Silným argumentem je i transparentní financování – zálohy jsou přesně popsány ve smlouvě o dílo (dále jen SOD) – po jejím podpisu hradí klient vstupní poplatek, 10 dní po odsouhlasení stavebního popisu RD a uzavření dodatku k SOD pak firma požaduje 5 % z konečné ceny (vstupní poplatek se v této fázi započte), 10 dní po převzetí základové konstrukce by měl zákazník doplatit cca třetinu konečné ceny domu. Pokud stavbu klient financuje úvěrem, měl by být schopen ještě před začátkem montáže doložit finanční prostředky – ale hypoteční banky už vědí, jak financovat montované domy, takže zde už žádné překážky nejsou.

Od hrubé stavby po dům na klíč

Domy Haas Fertigbau můžete jako investor získat v různém rozsahu – od dodávky jednotlivých stavebních dílců přes hrubé stavby až po výstavbu kompletně na klíč. Konečný rozsah dodávky je do značné míry ovlivňován vámi a je možné jej kombinovat i podle podlaží. Zájem je například o varianty rodinných domů, u nichž je přízemí dokončeno na klíč a v podkroví je vše připraveno k následné dostavbě podle možností a požadavků klienta. Takovéto etapové rozdělení průběhu výstavby velmi efektivně snižuje počáteční investici do bydlení a přitom zachovává možnost rozšíření.

Výše uvedené argumenty ve spojení s tradiční německou precizností, kvalitou a technologickou vyspělostí domů Haas Fertigbau stojí i za úspěchem bungalovu Instinkt 2, který se stal opravdovým prodejním bestsellerem! Pohled na půdorys domu s praktickým členěním prostoru ukazuje jeden z důvodů – na zastavěné ploše 134 m2 s dispozicí 5+1 je místo i pro technickou místnost, sklad a koupelnu. Centrem domu je obývací pokoj s kuchyňským koutem, ze kterého je pohodlný přístup přímo na terasu.

Společnost Haas Fertigbau staví pro své zákazníky jak typizované dřevostavby, jejichž široký sortiment trvale inovuje, tak i individuální rodinné domy, které dávají klientům možnost podílet se na zpracování koncepce svého budoucí bydlení již od základů.

Kompletní sortiment včetně nabídky posledních novinek najdete také na únorovém veletrhu Dřevostavby (4. – 7. 2. 2016 na výstavišti v Praze-Holešovicích). Na expozici Haas Fertigbau jste srdečně zváni!

Autor: Komerční sdělení