fbpx

Dřevostavba NAŽIVO!0

V samém srdci letošního veletrhu Dřevostavby postavíme skutečnou dřevostavbu 1:1. Stavební systém NOVATOP bude tvořit hlavní nosnou celodřevěnou konstrukci domu „Futura Freestyle od Domesi“. Základem materiálového řešení vnitřních povrchů je odhalená nosná konstrukce – NOVATOP je jedinečný v tom, že umožňuje přímé využití pohledové kvality smrkového dřeva jako finálního řešení interiéru (stěny, stropy). Uvnitř takového domu dřevo krásně voní a dodává mu nezaměnitelné kouzlo…

Přijďte si prohlédnout dřevostavbu NAŽIVO…

Reklama

Kdy? od 24. do 27. února 2011
Kde? hala 3, stánek A10 – výstaviště v Praze-Holešovicích

Těšíme se na vás!
Více informací na www.novatop-system.cz


Futura Freestyle od Domesi

Koncept projektu Futura Freestyle se zrodil ve chvíli, kdy se setkaly představy studia Domesi o inovativním a flexibilním životním prostoru s novou progresivní technologií masivních dřevěných panelů NOVATOP. Tato flexibilita dala domu jeho název – „freestyle“ totiž znamená především variabilní a multifunkční, a tak je možné si vybrat nejen z devíti barevných variant fasády, ale také z šesti alternativ dispozičního řešení.

V přízemí v sobě dům obsahuje rozměrově i uspořádáním dispozici ne nepodobnou bytu 3+kk. Obytný prostor je však řešen „loftovým“ způsobem a je otevřen až do prostoru pod střechu. Střední trakt obsahuje prostorné zádveří, pracovnu (může sloužit také jako šatna) a centrální jádro s několika možnými verzemi uspořádání. V zadní části domu jsou pak dvě ložnice jako oddělená noční zóna. Základem vnitřního uspořádání je myšlenka přízemního domu, kde je v části půdorysu umožněn růst i do prostoru pod střechou. Jedná se o jakousi vykonzolovanou dřevěnou „maxipolici“, kterou jsme původně uvažovali použít především jako úložný prostor. Postupem času se ukázalo, že může mít více účelů. Po přidání schodiště je ji možné použít jako zavěšenou pracovnu, prostor pro hraní dětí, nebo po rozdělení jako ložnici s odděleným prostorem pro hosty. Dům má pak po započtení této plochy celkovou výměru až 108 m2,“ říká architekt Pavel Horák z Domesi.

Autor: Redakce Nazeleno.cz