Topíte doma peletami nebo briketami a spotřebujete každou zimu několik tun ekologického paliva? Není nic snazšího než si nechat pelety nebo brikety dovést přímo do domu. A to vše za jednotné jarní ceny! Proč se vyplatí nenechávat nákup pelet na poslední chvíli?
Ačkoli zima skončila teprve před několika týdny, vyplatí se už nyní zajistit si dřevěné pelety a brikety na další topnou sezónu. Během roku totiž cena pelet a briket stoupá a v zimě je asi o 20 % vyšší než na jaře. Společnost CDP Ekopaliva pro své zákazníky navíc připravila speciální jarní nabídku dřevěných pelet a briket za jednotné ceny. Výhodné je nechat si pelety dovést přímo domů cisternou nebo je do skladu dopravit pomocí terénního manipulátoru.
„Pelety a brikety kopírují sezónní výkyvy vstupní suroviny – pilin a v zimě je jejich cena asi o 20 % vyšší než v zimě.“
„Chápu, že spousta lidí nepočítala se skladovacími prostory, ale topení tuhými palivy má jisté ekonomické a praktické souvislosti a nelze je pominout. Nehledě na to, že do řady míst se v zimě již s nákladním autem nedostanete,“ vysvětluje Marek Řebíček z firmy CDP Ekopaliva.
Rozvoz pelet a briket od 7 tun zdarma
CDP Ekopaliva nabízí nový koncept rozvozu zboží od 4 palet (tun) po celé České republice. Díky dopravní technice je společnost schopna zákazníkům garantovat distribuci paliva a bezkonkurenční službu v dopravě až na místo pomocí cisterny nebo soupravy s manipulátorem. CDP Ekopaliva tak výrazně podpoří zákazníky, kteří se rozhodnou předzásobit se palivem na celou topnou sezónu. Od dubna je také možné využít splátkové financování nákupu za jarní ceny.
Doprava pelet cisternou je pohodlná – na obrázkou foukání pelet do skladu u klienta. Zdroj: CDP Ekopaliva
„Přemýšleli jsme o smysluplnosti dosavadních modelů roztříštěných dodávek, kdy jsou znevýhodněni zákaznicí, kteří jsou vzdáleni od výroby, což v některých regionech znemožňuje rozšíření tohoto druhu topení, které je jinak – třeba v horských oblastech – velmi výhodné,“ vysvětluje Marek Řebíček.
Při přípravě nového konceptu dodávek ekopaliva se inspiroval v Rakousku. „Vycházím ze zkušenosti rakouských kolegů, kdy jednotná cena pelet pomohla nastavit smysluplně distribuci a ovlivnila rozhodnutí zákazníků pořídit si kotel na pelety. Chceme tak tedy za pomoci místních výrobců pelet – při srovnatelné kvalitě – výhodně spojovat zákazníky v daném regionu a tím významně zlevnit dopravu,“ dodává Řebíček.
Pelety a brikety za jednotné jarní ceny |
CDP Ekopaliva nabízí nový koncept rozvozu zboží od 4 palet (tun) po celé České republice. Díky dopravní technice je společnost schopna zákazníkům garantovat distribuci paliva a bezkonkurenční službu v dopravě až na místo pomocí cisterny nebo soupravy s manipulátorem. Garantovaná cena dopravy po celé ČR:
Více informací o jednotných jarních cenách pelet a dřevěných briket, které potrvají do 30. května, najdete na http://www.cdp-ekopaliva.cz. |
Jak dopravit pelety přímo do domu?
Společnost CDP Ekopaliva dodává pelety a brikety v PE obalech na paletách – jedna paleta váží kolem 1 000 kg. Pelety je možné dodat i tzv. volně ložené cisternou, kdy jsou u zákazníka přímo nafoukány do skladu. Pelety ani brikety nesmí přijít do přímého kontaktu s vodou, ale jsou netečné vůči atmosférické vlhkosti.
„Paletované zboží rozvážíme auty s terénním manipulátorem, který má nosnost 2 tuny a může zboží zavést přes špatně sjízdný terén či do uliček a dodat jej až do skladu,“ popisuje dodávky paletovaných ekopaliv Marek Řebíček.
Manipulátor doveze brikety i do méně dostupných míst. Zdroj: CDP Ekopaliva
Domácnost ušetří, pokud nakoupí pelety výhodně
Pelety a brikety kopírují sezónní výkyvy ceny vstupní suroviny – pilin, která je v zimním období vyšší. Pokud domácnost nenechá nákup ekopaliva na poslední chvíli, může při spotřebě okolo 6 tun ročně ušetřit 4–5 000 korun, za předpokladu, že budou pelety dodány najednou. Při rozkouskovaných dodávkách totiž ještě naroste cena dopravy.
Spotřeba ekologických paliv se v České republice každoročně zvyšuje. „Podle mých odhadů se roční spotřeba pelet zvedá o cca 15–20 000 tun. Brikety podle mě zaznamenají nárůst až s masivnější výměnou kotlů na uhlí po roce 2014,“ soudí Marek Řebíček.