Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Dřevěná okna? Opravdu na celý život

Vybíráte nová dřevěná okna? Na co si dát pozor a jak o ně pečovat, aby vydržela dlouho krásná. Povrchová úprava je jedním ze základních kamenů kvalitních dřevěných oken.

04. 05. 2015 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Kvalita dřevěných oken tkví především v jejich povrchové úpravě, proto je při výběru oken třeba věnovat mimořádnou pozornost také zpracování a kvalitě povrchu rámu. Dřevěná okna od kvalitních výrobců vyžadují jen minimální údržbu.

Dřevo je přírodní materiál, který vyžaduje ochranu před negativními vlivy povětrnosti. Aby si dřevěná okna udržela dlouho pěkný vzhled, je třeba pořídit si okna s kvalitní povrchovou úpravou a věnovat jim pozornost a údržbu, kterou doporučuje výrobce. Při nedodržení pokynů k údržbě se může stát, že již za pár let může být povrch dřevěných oken značně poškozen, což se samozřejmě projeví na jejich vzhledu.

Velmi záleží na tom, kde jsou dřevěná okna nainstalována. V případě, že jsou okna orientována na jih, intenzivně na ně svítí slunce, jsou vystaveny dešti, ostění oken je úzké a okna nejsou chráněna například přístřeškem, mohou po několika letech bez patřičné údržby ztratit svůj původní vzhled a dřevo může být i vážně poškozeno.

Kvalita dřevěných oken tkví v jejich povrchové úpravě, proto je při jejich výběru třeba věnovat mimořádnou pozornost také zpracování a kvalitě povrchové úpravy..

Jednoduchá údržba dřevěných oken.

Dřevěná okna s opravdu kvalitní povrchovou úpravou vyžadují jen poměrně snadnou údržbu, aby si udržela pěkný vzhled. „Dřevěná okna OTHERM vyrábíme výhradně speciální dílcovou metodou, která zajišťuje komplexní a dlouhodobou ochranu,“ říká produktový manager značky J. Scheidel a dodává, „proto naše okna stačí dvakrát do roka jednoduše přejet houbičkou napuštěnou balzámem. Nátěr tak bude třeba nejdříve po deseti letech.“

Dílcová metoda výroby dřevěných spočívá v tom, že dříve než jsou okna sesazena do finální podoby rámů a křídel, jsou jednotlivé opracované díly ošetřeny hloubkovou impregnací, která je chrání před negativními dopady vlhkosti tj. před houbami a plísní. Po sesazení okna a vyplnění přiznaných spojů plničem, který brání zatékání vody, je nanesen barevný základ a nakonec pak ochranná lazura. Účinnou fixaci zajišťuje automaticky řízený proces schnutí jednotlivých vrstev v sušících tunelech.

Lazura dřevěných oken musí být dostatečně tvrdá, ale současně i pružná bez trhlin a poškození. Jedině neporušená lazura může dobře chránit okna. Aby lazura byla v dobré kondici, je třeba její ošetření balzámem na dřevo, který by měl dodat výrobce oken.

Dřevo je prověřený stavební materiál a dřevěná okna patří mezi i tvrdé konkurenci plastových oken k oblíbeným stavebním prvkům. Pokud si vyberete dřevěná okna s kvalitní povrchovou úpravou a budete jim věnovat doporučenou jednoduchou údržbu, máte jistotu, že budou mít prakticky neomezenou životnost.

Související články

Tagy:

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

HAAS FERTIGBAU

Společnost HAAS FERTIGBAU je společnost s téměř stoletou tradicí ve výstavbě montovaných staveb na bázi…

<!-- -->
CEMEX

CEMEX je předním výrobcem betonu, který se vyznačuje svoji inovativností a důrazem na ekologičnost svých…

<!-- -->
NOSRETI velkoobchod s.r.o.

Jsme dodavatelé a v Ostravě také prodejci tepelných čerpadel, solárních kolektorů a klimatizací vlastní…

<!-- -->
KM BETA, a.s.

Největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového zdicího systému SENDWIX a dále cihelného…

<!-- -->
Citybikes s.r.o.

Firma Citybikes s.r.o. se zabývá prodejem a výrobou městských kol, elektrokol, a příslušenství pro městskou…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!