fbpx

Dražba mobilního pasivního domu za 1 Kč začíná0

Od středy 12. září mohou první zájemci přihazovat do aukce mobilního pasivního domku. Přesně v 11:30 vypukne online dražba na Aukro.cz a zúčastnit se jí můžete i vy. Začíná se na jedné koruně.

Jak získat pasivní dům v dražbě

Dražba mobilního pasivního domu probíhá od středy 12. září na Aukro.cz a zúčastnit se jí může opravdu každý. Vyvolávací cena je jedna koruna a postup je jednoduchý:

Reklama

  • Založte si účet na Aukro.cz 
  • Vyhledejte aukci „Mobilní pasivní dům“ nebo použijte tento odkaz.
  • Zadejte nejvyšší cenu, za kterou byste chtěli dům koupit a klikněte PŘIHODIT!
  • Hlavně nezapomeňte sledovat aukci až do poslední minuty.

Dražba končí v sobotu 22. září v 11:30.
Mobilní pasivní dům, který můžete v aukci získat je přesně ten, který Centrum pasivního domu a jeho partneři stavěli před zraky návštěvníků brněnského stavebního veletrhu. Více o projektu „Stavíme pasivní dům – na vlastní oči“ najdete zde.

Jedná se o mobilní dřevostavbu, při jejíž stavbě byly použity materiály a technologie využívané při stavbě pasivních domů. Dispozice domu je 1+kk a vnější rozměry 7,5 m x 3,5 m s výškou 3,5 m. Součástí dražby je i veškeré vnitřní vybavení domu a nový majitel jej tak bude moci ihned začít používat k bydlení, nebo například jako kancelář. To už bude jen na něm.

„Během léta jste si mohli přijít dům prohlédnout do brněnského Národního stavebního centra, které se stalo jeho dočasným útočištěm. Pokud jste to nestihli, další příležitost budete mít na pražském veletrhu FOR ARCH 2012, kde bude dům v termínu od 18. do 22. září opět otevřen veřejnosti,“ zve Jan Bárta, ředitel sdružení Centrum pasivního domu.

Budete také moci využít bezplatné poradenství od odborníků z Centra pasivního domu a získat odpovědi na otázky týkající se jak draženého domku, tak úspor energií, rekonstrukcí nebo pasivního bydlení.

Součástí doprovodného programu Centra pasivního domu na veletrhu FOR ARCH 2012 budou komentované prohlídky draženého domu i dokument z jeho stavby. Závěrečnou půlhodinu aukce, kdy se budou přihazovat poslední koruny, a napětí se bude dát krájet, bude na veletrhu moderovat Eva Decastelo.

Více informací o akci najdete na www.pasivnidomy.cz/drazba. Nezapomeňte sledovat průběh dražby a v sobotu se přijďte podívat, jak to nakonec všechno dopadne.

Autor: Redakce Nazeleno.cz