fbpx

Dotace na kotle zmírní následky povodní0

Ministerstvo životního prostředí dnes představilo dva dotační programy na zmírnění následků povodní. Prvním z nich je program na výměnu kotlů, který je určený územně samosprávným celkům a fyzickým osobám.

V případě obcí bude výše podpory záviset na instalovaném výkonu kotle (17 500 Kč/1 kWt), u fyzických osob bude rozhodující druh paliva a emisní třída (od 18 000 Kč u plynového kotle až 72 000 Kč u kotle na tuhá paliva dosahujícího čtvrté emisní třídy, plus podpora na instalaci 10 000 Kč). Žádosti bude možné podávat od dnešního dne do 30. srpna. Územní samosprávné celky mohou žádosti podávat datovou schránkou (favab6q), fyzické osoby e-mailem na adresu povodne2013.kotle@sfzp.cz nebo prostřednictvím krajských pracovišť Státního fondu životního prostředí ČR. Na dotace je zatím alokována částka ve výši 100 milionů Kč.

Reklama

Dalším programem Ministerstva životního prostředí je tzv. Rychlá pomoc obcím zasaženým letošními povodněmi, pro něž je určeno 30 milionů Kč. Podpora je zaměřena prakticky – na vysoušeče (max. 10 000 Kč/1ks), čistící stroje Wap (max. 10 000 Kč/1ks) nebo pytle na odpad, kbelíky a nářadí – lopaty, hrábě, krumpáče, kolečka, sekery apod. (max. 30 000 Kč na žadatele). Žádosti bude možné podávat od dnešního dne do maximálně 30. srpna. Obce mohou žádosti podávat datovou schránkou (favab6q) nebo písemně na adresu Státního fondu životního prostředí ČR. Maximální výše dotace pro obce je 200 tisíc Kč. Z důvodu rychlého čerpání finančních prostředků je obcím umožněno získat na dotaci mimořádně 100% zálohu.

Autor: Redakce Nazeleno.cz