fbpx

Dotace Dešťovka spuštěny. Žádat můžete elektronicky0

Dnes v 10:00 bylo spuštěno elektronické podávání žádostí o dotace v rámci programu Dešťovka. Občané mohou žádat o státní příspěvek na vybudování nádrže na dešťovou vodu pro zahradní zálivku (pouze v obcích postižených suchem), systémy pro akumulaci dešťové vody a její využití při splachování WC a také na filtrační technologie. Celkem je na dotace zatím vyčleněno 100 milionů korun, což by podle Ministerstva životního prostředí mělo stačit na 3000 až 5000 žádostí.

„O dotaci si mohou požádat lidé po celé České republice. Jen ten nejjednodušší systém, spočívající v pořízení nádrže na dešťovou vodu, kterou budou lidé využívat pouze na zalévání zahrady, podpoříme jenom v oblastech, ve kterých se již nyní potýkají s kritickým nedostatkem vody. Například tam, kde bylo v posledních třech letech zásobování vodou nutné zajistit cisternami nebo platil zákaz zalévání a napouštění bazénů,“ informuje ministr Brabec a dodává, že dotace se v případě tohoto nejjednoduššího systému může vyšplhat až na 55 tisíc korun.

Reklama

Žádosti o dotace se podávají na portálu www.dotacedestovka.cz. Více si o dotacích Dešťovka můžete přečíst v našem článku.

Autor: Redakce Nazeleno.cz