Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Šest nejekologičtějších miniaut na evropském trhu

Výhody miniaut jsou jasné - levný provoz a snadné parkování ve městě. Server Topten.eu, který se zabývá spotřebitelskými testy produktů s důrazem na ekologickou šetrnost a úspornost, sestavil žebříček nejúspornějších malých automobilů se spalovacím motorem.

21. 01. 2013 | redakce Nazeleno.cz

Ve zkratce:

Jaké jsou nejúspornější a ekologicky nejšetrnější minivozy na evropském trhu? Vedou samozřejmě nejnovější a patřičně drahé modely světových automobilek, jako je VW eco up! a Toyota IQ. Mezi nimi však překvapivě najdeme i levné a českým řidičům dostupné Suzuki Alto.

Náš výběr miniaut je seřazena podle komplexního ukazatele environmental rating. Ten v sobě zahrnuje několik charakteristik, přičemž největší váhu mají emise CO2 a hlučnost, rating pak obsahuje také vliv na lidské zdraví a okolní přírodu. Na prvních příčkách se samozřejmě umístily nejnovější úsporné modely malých aut. Mezi prvních pět pětku nejlepších se dostala i Škoda Citigo. Zajímavé přitom je, že provedení ASG s automatickou převodovkou dostalo stejný rating jako "ekologický" model Greentec. V první desítce se umístily nejmenší auta většinou s tříválcovými motory všech hlavních evropských automobilek a koncernu Toyota. Přinášíme vám jejich výběr. 

Jako minivůz nejšetrnější k životnímu prostředí byl vyhodnocen nejmenší VW eco up! Hlavním důvodem je palivo - zemní plyn - a nízká spotřeba. Podle testů činí u tohoto vozu náklady na palivo cca 90 haléřů/km. Nevýhodou je pak vyšší cena. (Foto: VW)

následující kapitola

Kapitoly článku

Související články

Tagy: Doprava, Biopaliva, Emise, Technologie

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií