fbpx

Domácí nabíjecí stanice pro váš elektromobil – kolik vás bude stát?0

Přejete si dobíjet vaše elektroauto v pohodlí domácího prostředí a ještě ušetřit značné finance? Domácí nabíjecí stanice, tzv. wallboxy, jsou stále častějším řešením vlastníků elektroaut. Aby ne. Nový wallbox (včetně instalace) si díky dotaci můžete pořídit už za 19 000 Kč. S jízdou za 50 haléřů na kilometr se investice opravdu vyplatí. Na pomoc můžete navíc pozvat i fotovoltaiku.

Ekologie, úspora financí a nezávislost

Bezpečná, šetrná a výhodná možnost, jak dobíjet elektroauto, je instalace vlastní nabíjecí stanice, která bude mít zpravidla až 10 × vyšší rychlost než běžná domácí zásuvka.

Dotace pokryje nemalé náklady

S dotací Nová zelená úsporám ušetříte značné finance. Pokud navíc propojíte nabíjecí stanici s fotovoltaikou, budete jezdit už pod 50 haléřů za kilometr. Stanete se tak energeticky soběstační a nezávislí s využitím nejmodernějších technologií.

Nabíjecí stanice vs. zemní plyn

Většina motoristů ví, že je výhodné „jezdit na plyn“. Elektromobil s wallboxem však souboj levné jízdy vyhrává. U zemního plynu vás jízda vyjde o polovinu dráž – na 1 Kč za kilometr.

„Wallbox se hodí pro elektromobily a nabíjejí s ním je až desetinásobně rychlejší než s klasickou zásuvkou. Provozovatelé elektroauta mohou také užívat tarif distribuční sazby D27d, se kterým mohou čerpat elektřinu za ještě nižší cenu. To cenu za kilowatt elektřiny snižuje až na 2,50 Kč, přičemž se dostanete na symbolických 50 haléřů na kilometr,“ vysvětluje Daniel Helcl, zakladatel startupu Woltair.

Wallbox jako zelená budoucnost ve firmách

Vozové parky s elektroauty se častěji a častěji objevují u různých českých firem. Právě u nich najde wallbox své místo (ve verzi DoubleBoxu se zachováním příkonu 22 kW u nabíjení 2 vozidel zároveň).

Instalace wallboxů

Technikům na uvedení do provozu nabíjecí stanice stačí 1 den.

Přejete si instalaci vlastní nabíjecí stanice? Domluvte si schůzku s Woltair expertem, který vám velmi rád pomůže s výběrem.

Autor: Komerční sdělení