fbpx

Dokonalý dětský pokoj pro dvě děti, ve kterém se budou cítit skvěle!0

Máte dvě děti, ale jen jeden dětský pokoj? Pro mnoho lidí se to zdá jako velký problém, ale ve skutečnosti to není tak hrozné. Musíte jen dětem jejich pokoj dobře zařídit, aby se tam cítily dobře. Základní pravidlo zní: Nenuťte děti, aby se dělily o další věci, kromě pokoje. To znamená, že byste jim měli dát jejich vlastní prostor, i když budou v jednom pokoji. Jak?

Každému z dětí dejte vlastní prostor

Pracovní stůl je velmi důležitý pro dítě každého věku. Společný stůl nebude dobře fungovat. Ujistěte se, že má každé z dětí vlastní stůl a židli. Tak budou moci obě pohodlně studovat, aniž by si překážely. Vertikální žaluzie k zastínění jim také poskytnou pohodlí během slunných dnů. Každé z dětí by mělo mít také svůj nábytek.

Jak vyřešit postele pro dvě děti v jedné místnosti?

Většina rodičů volí do dětského pokoje palandy. Ty jsou ale nebezpečné. Místo toho zvolte postele do tvaru L s tím, že jedna půjde zasunout pod druhou. Tím ušetříte místo a zajistíte dětem bezpečí i pohodlí. Nezapomeňte na oblíbené vtipné polštáře. Dodají dětskému pokoji skvělou atmosféru a děti budou moci při výběru projevit svou osobnost.

Každé dítě si zaslouží vlastní koutek

Soukromí a vlastní prostor na hraní, studium nebo čtení jsou velmi důležité prvky. V malém pokoji se to může zdát na první pohled nemožné. To ale není pravda. Stačí, když šikovně použijete knihovnu nebo paraván. Děti získají pocit, že mají část pokoje pro sebe a budou hned spokojenější. Nezapomínejte, že v každém pokoji by měly být tři zóny:

  • odpočinková (postel),
  • hrací,
  • pracovní (stůl).

Zapojte do celého procesu své děti

Nejlepším způsobem, jak můžete pokoj zařídit, je s pomocí vašich dětí. Poslouchejte jejich potřeby a touhy. Podle toho snadno poznáte, jakým směrem se při zařizování vydat. A budete mít mnohem jednodušší čas při vybírání doplňků, povlečení a nábytku. Nechte si poradit od těch, kteří budou v tomto pokoji trávit nejvíce času.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Autor: Komerční sdělení