fbpx

Do Austrálie nejen za zážitky: objevte pro svou dovolenou netypické ubytování0

Hledáte na cestách nejen kvalitu, ale i originalitu a nevšední zážitky? Už vás nebaví hotely, které sice splňují vysoké standardy, ale chybí jim něco navíc? Pojeďte do Austrálie. Nejen, že vás nadchne nádherná příroda, připravili jsme pro vás také tipy na ty nejzajímavější hotely, které z vaší dovolené udělají opravdu výjimečný a nezapomenutelný zážitek.

Útěk na ostrovy

Tak daleko od reality, jak je to jen možné. Lizard Island je australským nejsevernějším ostrovním resortem, především se ale nachází přímo na Velkém bariérovém útesu. Ocení ho každý, kdo na dovolené spíše než rušná města vyhledává klid a panenskou přírodu, ostrovních resortů, jako je tento, je navíc v Austrálii minimum, o to luxusnější zážitek pobyt na Lizard Island je. Oblast je totiž (poměrně pochopitelně) součástí světového dědictví UNESCO, 24 ostrovních pláží omývají tropické vody Korálového moře a zároveň není příliš daleko od pevniny. Lizard Island je poklidným místem, to ale neznamená, že se tu budete nudit. Šnorchlování a potápění je tu téměř povinnou aktivitou, podmořský život korálů uchvátí každého. Užít si můžete piknik na soukromé pláži nebo plavbu lodí ke vzdálenějším ostrovům a korálovým útesům. Petr z cestovní kanceláře Go2 připomíná, že pobyt tu ocení také gurmáni, místní restaurace je svou skvělou kuchyní vyhlášená.

Na Velkém bariérovém útesu ještě zůstaneme, podíváme se ale do oblasti Whitsundays. Úplnou novinkou je Intercontinental Hayman Island, který vás od prvního července přivítá přímo v srdci jedné z nejkrásnějších oblastí Austrálie. 166 pokojů s neuvěřitelnými výhledy na pláže soukromého ostrova a tropickými zahradami vás každé ráno přesvědčí, že jste se ocitli v ráji. Stejně jako Lizard Island, i Hayman Islands nadchne podmořským životem, možností prozkoumávat osamocené pláže i tropické pralesy, dopřát balzám tělu i duši v místním spa a potěšit chuťové pohárky v jedné z pěti restauracích resortu.

TIP: Vyberte si jeden z poznávacích zájezdů do Austrálie. Na zájezdu Austrálie pro každého procestujete to nej z Austrálie za pouhých 17 dní. 

Outdoor pro náročné

Chcete se podívat do částí Austrálie, které jsou návštěvníkům téměř neznámé, ale zároveň byste neradi slevili ze svého komfortu? Petr z CK Go2 bez váhání doporučuje El Questro Homestead. Z nejbližšího města je to do hotelu přes 100 kilometrů a právě cestou sem si znovu uvědomíte zdánlivě nekonečnou rozlehlost Austrálie. El Questro s výhledem na rokli Chamberlain Gorge, spojuje ty největší výhody odlehlosti a klidu, po kterých návštěvníci touží, se všemi výhodami luxusního resortu a týden tu uteče jako voda. Když mluvíme o vodě, té si užijí adrenalinově založené povahy dosyta. Určitě využijte možnost sjet nedalekou řeku nebo vyzkoušejte termální prameny Zebedee.

Panenskou přírodu tu můžete obdivovat všemi způsoby – ze vzduchu, z koňského hřbetu i při procházce po okolí. Místním unikátem je ale stolování na nevšedních místech. Povečeřet tak můžete pod hvězdami, ale i pod vodopádem, stačí si vybrat.

Spojení s přírodou

Národní park, který si můžete užít v naprostém soukromí. Takový je tasmánský NP Freycinet a luxusní boutique hotel Saffire Freycinet v samém srdci parku, u zátoky Wineglass Bay, obklopený nádhernou přírodou. Na procházce po snídani vás pozdraví klokani a vombati, odpoledne se můžete vydat na plavbu lodí za velrybami, večer pozorovat nekonečnou oblohu… A to všechno v jednom z dvaceti privátních apartmá, které předčí veškerá vaše očekávání. Ani cesta sem nemusí být složitá, letiště v Hobartu je vzdáleno necelé 2.5 hodiny a s organizací cesty i případným půjčením auta vám rádi pomohou profesionálové.

Dovolenou v mnoha cenami ověnčeném hotelu zažijete v Southern Ocean Lodge. Architektura promyšlená do detailu, designový nábytek a vybavení od místních řemeslníků, dechberoucí výhled na oceán… Southern Ocean Lodge je splněným snem každého, kdo touží po soukromí, nádherných panoramatech a objevování unikátní australské fauny.

Možností je opravdu nepřeberné množství… Tak který hotel si pro svou nadcházející dovolenou vyberete?

Autor: Komerční sdělení