fbpx

Dny pasivních domů: Největší ukázka úsporného bydlení v Česku0

Mezinárodní nekomerční akce, která nemá obdoby, se uskuteční o víkendu od 13. do 15. listopadu 2016. V rámci Dnů pasivních domů se po celém světě otevřou stovky objektů, do nichž vás zvou sami majitelé. Podívejte se, jak se bydlí nebo pracuje v kvalitních a zdravých budovách!

Dny pasivních domů jsou unikátní akcí, v níž o jediném víkendu můžete navštívit spoustu různých zabydlených domů dalších budov a pobavit se s architekty, majiteli a jejich uživateli. Kolem pasivních domů a vůbec energetických úspor se šíří stále spousta mýtů a vy máte jedinečnou možnost se zeptat přímo majitelů:

  • Opravdu jsou pasivní domy tak úsporné?
  • Jak se žije v domech s řízeným větráním a filtrací prachových částic?
  • Jak dobře fungovaly pasivní domy v tropických vedrech?
  • Na co si dát pozor, pokud člověk staví nebo pořizuje energeticky úsporný dům
  • … a spoustu dalšího.

V Česku Dny pasivních domů koordinuje odborné sdružení Centrum pasivního domu, jedná se ale o mezinárodní akci, do níž jsou zapojeny stovky objektů, v Německu, Rakousku, Belgii, ale také v USA nebo na Novém Zélandu.

Reklama

Základní smysl akce zůstává ve všech zemích stejný: umožnit majitelům bavit se přímo mezi sebou, předávat si zkušenosti a soustředit se opravdu na to, co považují za nejdůležitější. Navíc si sami můžou vybrat a navštívit domy, které je zajímají nejvíc.

Akce se koná o víkendu 13. a 15. listopadu 2015. Na stránkách www.pasivnidomy.cz/dpd bude zveřejněn seznam domů po celé České republice spolu s informací o otevírací době. Otevřeny budou rodinné domy, vzorové byty, ale i také třeba základní umělecká škola v Holicích, nominovaná na Stavbu roku. Na spoustě míst budou organizovány komentované prohlídky za přítomnosti architekta a další bohatý program. V rámci týdne před akcí se uskuteční například specializované školení, na co si mají potenciální stavebníci dát pozor při stavbě či nákupu domu.

Máte pasivní dům a chcete jej o víkendu otevřít veřejnosti? Přihlaste jej na této adrese.

Autor: Redakce Nazeleno.cz