fbpx

Dejte sbohem starým netěsnícím oknům a ušetřete za energie0

S příchodem podzimu noční teploty opět klesají a vy si jako každý rok všímáte, že vašimi okny protahuje? Nečekejte na zimu, kdy vám takto budou unikat tisíce korun za energie a vrhněte se do výměny oken ještě na letos podzim. Rozdíl poznáte ihned.

Plastová okna z německého profilu Trocal zajistí komfort i úsporu za energie.

Nová plastová okna vám ušetří tisíce korun

Zatímco u starších domů připadá jen cca 30 % tepelných ztrát na obvodové zdi, okenními a dveřními otvory může unikat až 50 % tepla. A to rozhodně není málo. Ať už máte doma stará špaletová, hliníková či dokonce kovová okna a odrazují vás nynější přemrštěné ceny dřeva, jedno je jisté – výběr jakýchkoliv plastových oken bude krokem kupředu. V průměru poté výměna oken dokáže snížit spotřebu energií o 25 %.

Každý si tedy může jednoduše spočítat, kolik ušetří a za jak dlouho se mu investice do nových oken vrátí. Navíc je pouze na vás, zda si vyberete ze standardní nabídky plastových oken skladem, které reprezentují výhodnou ekonomickou volbu se zárukou evropské kvality, nebo si budete chtít více pohrát s parametry a vytvořit si vlastní okna na míru.

U nich se při volbě kvalitnějších sedmikomorových profilů s trojsklem lze bez problémů dostat až na součinitel prostupu tepla Ug = 0,4 W/(m2.K), který je vhodný i pro pasivní a nízkoenergetické domy.

Průřez rámem 7komorového systému Veka Softline 82 s trojsklem a 5komorového systému Trocal s dvojsklem.

Navrhněte si okno podle svých představ už za pár kliknutí

Ať už vám nestačí standardní rozměry nebo máte speciální požadavky, doporučujeme využít online kalkulátor oken na míru.

V něm můžete snadno nakonfigurovat okno podle svých představ a ihned porovnat výslednou cenu podle toho jaký profil, typ zasklení nebo doplňky zvolíte. Kolik specifikací a variant si v něm vyzkoušíte, už je na vás. Jakmile máte vybráno, okno jde přímo do výroby a už do několika týdnů je u vás.

Přehledný konfigurátor oken na míru na Oknahned.cz

To vše online, bez nutnosti registrace, volání nebo vyplňování složitých poptávkových formulářů. Záloha na výrobu je navíc v drtivé většině případů pouhých 500 Kč.

Podle čeho nová plastová okna vybírat?

Výběr plastových oken a dveří není jen o počtu komor a co nejnižším součiniteli prostupnosti tepla, ale vždy záleží hlavně na tom, co od nových oken či dveří čekáte. Je dobré se tedy zamyslet, do jaké míry potřebujete například také odhlučnit frekventovanou silnici, jak je pro vás důležité kování a bezpečnost nebo zda k novým oknům budete potřebovat sítě proti hmyzu a jiné příslušenství jako jsou žaluzie, parapety či uzamykatelné kliky.

Plastová okna, dveře i veškeré příslušenství najdete přehledně na okna-hned.cz

Co říci závěrem? Není na co čekat

Včasnou výměnou starých oken prakticky nemůžete z hlediska úspory financí a šetrnosti k životnímu prostředí šlápnout vedle. Babí léto a podzimní počasí jsou na výměnu ideální a odměnou vám za ni budou už tuto zimu nižší výdaje za energie, lepší odhlučnění i vyšší komfort bydlení. V neposlední řadě se také jedná o chytrou investici, protože práce i materiály neustále zdražují a nová okna podle všeho už levnější nebudou.

Autor: Komerční sdělení