fbpx

Dahon IOS: Kompaktní full-size skládačky, které nabijí mobil0

TISKOVÁ ZPRÁVA

Na největší výstavě jízdních kol v Evropě, Eurobike v Německu, představí značka Dahon své novinky ze světa skládacích kol pro rok 2010. A protože je Dahon lídrem ve svém oboru a věnuje se především vývoji nových pokrokových technologií, je třeba očekávat opravdu revoluční řešení.

Největším lákadlem bude nová řada kol IOS, která je v nabídce Dahonu zařazena mezi skládací kola plnohodnotné velikosti. Rozvor kol, geometrie posezu a celkové jízdní vlastnosti jsou u nich totožné s koly plnohodnotných velikostí. Patentovaná technologie skládání od Dahonu je ale umožňuje složit během několika sekund tak, že zůstanou jen o něco málo větší než 20“ skládačky. Ti, kteří chtějí mít plnohodnotné kolo, které však bude malinké po složení, najdou v IOSu konečně tu pravou koncepci.

Reklama

Skládací kolo Dahon

Při výrobě hliníkových rámů řady IOS je používána technologie hydroformingu, která umožňuje organický design rámu bez nudných rovných tvarů, který je navíc velmi pevný a lehký. Proto je možné IOS považovat za jedno z nejpevnějších kol v nabídce Dahonu.

Při vývoji tohoto skládacího kola se designéři od Dahonu drželi hesla „Integrace“. Proto najdou cyklisté na IOSu všechno, co si jen můžou při pravidelném používání kola přát. Pumpičku v sedlovce, osvětlení zabudované do představce či dynamo v předním náboji. A naprosto převratná bude i možnost nabíjení mobilních telefonů, GPS a všech dalších přístrojů, které pro nabíjení využívají USB port.

 

Další novinkou ve světě kol je i patentovaný systém nastavitelného a zároveň i skládacího představce, který se během chvilky přizpůsobí výšce nebo stylu jízdy kteréhokoliv cyklisty. IOS je zkrátka novou zkratkou pro moderní a svobodnou jízdu na kole.

Dahon IOS, nabíjení mobilu

Na českém trhu bude řada skládacích kol IOS představena v listopadu na veletrhu Bike Brno (Sport Life). Na základě zájmu českých zákazníků ji pak firma AZUB BIKE, výhradní dovozce skládacích kol Dahon do ČR, uvede v roce 2010 do prodeje na českém trhu.
  

Autor: Redakce Nazeleno.cz