fbpx

Cool krabička z vysloužilé elektroniky0

Povaluje se vám často po stole mnoho důležitých maličkostí? Rádi byste si pracovní místo nějak uspořádali, ale nenapadá vás jak? Jednoduchým řešením je krabička z deskových spojů. Jde o zajímavý nápad, který pomůže hned dvakrát.

Cool krabička, která oživí váš stůl, je vyrobena z recyklovaných desek plošných spojů. Denně se takovýchto desek vyrobí obrovské množství, najít je můžeme téměř ve veškeré elektronice – od malých desek v dálkových ovladačích až po větší desky ve stolních počítačích. Když tato elektronika doslouží, přirozeně přijde na řadu otázka co s ní. Některé z těchto desek se ale vyřazují ještě před použitím – například proto, že kvůli malým chybám při výrobě nejsou použitelné.

Reklama

„Z vysloužilé elektroniky se dá vyrobit řada drobností, třeba nástěnné hodiny či šperky.“

Tyto desky obsahují rtuť, olovo a kadmium, a proto není vhodné vyhazovat je na skládku, ačkoliv spousta jich tam stejně končí. Otázkou tedy je, co s nimi?

Řešením může být využití desek plošných spojů pro výrobu drobností do domácnosti. Nový smysl mohou najít jako krabička, do které si doma můžete odkládat drobnosti od sluchátek, přes myš, flash disky a mnohé další. Krabička má skutečný high-tech design, který se stylově hodí právě na stůl vedle počítače. Velikost krabičky 9,5 cm x 10,7 cm x 7,6 cm by měla být dostačující, aby se vám do ní vešly potřebné drobnosti.

Originální krabička na tužky ozdobí váš pracovní stůl
Originální krabička na tužky ozdobí váš pracovní stůl. Zdroj: http://www.thinkgeek.com

Krabičky z desek plošných spojů ale nejsou zdaleka jediným nápadem, co lze s tímto vysloužilým materiálem dělat. Možná jste už na internetu narazili na originální fotorámečky, krabičky na tužky anebo nástěnné hodiny z tohoto materiálu. Velmi neotřele vypadají také šperky všech tvarů a velikostí.

Jedním z možných typů použití vysloužilé elektroniky mohou být i fotorámečky
Jedním z možných typů použití vysloužilé elektroniky mohou být i fotorámečky. Zdroj: http://www.amazon.com

Autor: Redakce Nazeleno.cz