fbpx

Co to jsou OSB desky a jejich 3 hlavní výhody0

Víte, co to jsou OSB desky a jaké mají v praxi využití? Dovolte nám, abychom vás s nimi seznámili, vysvětlili vám odkud se vzal jejich netradiční název a představili vám jejich tři hlavní výhody.

OSB desky

Význam zkratky OSB a neuvěřitelná pevnost desek

Začněme tedy tím hlavním. Co to jsou OSB desky? OSB desky se vyrábí z tenkých, podlouhlých plátků dřeva. Zkratka OSB vznikla z anglických slov Oriented Strand Board, což doslova znamená deska vyrobená z dřevěných třísek. Přestože by to z předchozího popisu nemuselo být jasné, jednou z výhod OSB desek je to, že jsou velmi pevné. Díky tomu jsou odolné vůči nárazům.

Snadná manipulace a využití na stavbě

Další skvělou vlastností OSB desek je to, že se s nimi skvěle manipuluje. Desky se dají snadno řezat i vrtat. Proto je jejich použití oblíbené zejména na stavbách. Společně se střešními latěmi, které se používají jako podkladová konstrukce pod střešní krytinu, jsou nedílnými součástmi střech.

Žádná hniloba, plísně ani vlhkost

Třetí výhodou OSB desek, o kterou se s vámi chceme podělit, je jejich neuvěřitelná odolnost. Nejenom, že nejsou náchylné ke vzniku hniloby a plísní, ale navíc jsou odolné vůči vlhkosti. Proto jsou populární při pokládání podlah, ale také jako obložení stěn. S OSB deskami máte jistotu, že váš dům či chalupa vydrží v perfektním stavu několik desítek let.

Chystáte-li stavět nebo provádět rekonstrukci, OSB desky si jistě na vaší stavbě najdou své místo. Společně se střešními latěmi, které jsou při stavbách a rekonstrukcích střech nepostradatelné. OSB desky jsou neuvěřitelně pevné, odolné, snadno se s nimi manipuluje a dají se lehce upravovat. V neposlední řadě jsou také odolné vůči hnilobě, plísním a vlhkosti. Napadá vás jiný stavební materiál, který má takhle skvělé vlastnosti?

Zdroj obrázku: Serhii Krot / Shutterstock.com

Autor: Komerční sdělení