fbpx

Co o vás vypovídá barva obývacího pokoje0

Jde o místo, v němž bychom se měli především cítit útulně a přívětivě. Stejně tak v nás však může vyvolávat ty správné reakce a dojmy. Jen na vás záleží, zda chcete v srdci svého bytu pociťovat spíše inspiraci, příval nové energie nebo absolutní relax. A jak toho dosáhnout? Pomohou vám dobře vybrané barvy.

Zdroj obrázku: {Interior Design} / Shutterstock.com

Podívejme se na tuto problematiku hned ze dvou úhlů. Ten první vám prozradí, jaké barvy si zvolit právě pro váš preferovaný styl života. A ten druhý vám naopak prozradí, co o vás vypovídá záliba v některé barvě nebo barevné kombinaci. Líbí se vám aktuální IN bílé nebo šedé obývací pokoje? Prozradíme vám, co to znamená.

Barva obývacího pokoje – je nebo není nejdůležitější?

Vzhled obýváku v nás musí vyvolávat žádoucí emoce. Ne ty, které nám vnutí libovolný katalog výrobce, nýbrž ty, o něž skutečně stojíme a chceme jimi být obklopeni. Takže zatímco někdo hledá v obývacím pokoji spíše inspiraci a sází na jeho pestré a veselé provedení, pro jiného jde o oázu klidu a pohody, takže mu lépe sedne vyvedení v tlumených a uklidňujících barvách. A jaké jsou nejoblíbenější barevné typy obývacích sestav na našem trhu?

Černý typ zaujme milovníky řádu a ty, kdo si rádi dopřejí něco nevšedního

Barva noci rozhodně nic neodpustí a každou sebenepatrnější nepřesnost prozradí na první pohled – to si pamatujte. Ovšem zavděčí se všem, kdo sází v první řadě na snadnou údržbu a dlouhodobou odolnost materiálu. Černá barva si totiž svou svébytnost a dominanci zachovává opravdu dlouho. Zvláště je-li její krása podtržena použitím kvalitních materiálů, na což by kvalitní obývací sestavy a stěny měly rozhodně dbát.

Zdroj obrázku: {Followtheflow} / Shutterstock.com

Šedá barva evokuje venkov – folk, vintage i Provence

Jde o neutrální barvu, jež si s oblibou uzurpuje sedačky, konferenční stolky i použité textilie. Prim hraje zejména u menších kusů nábytku a ochotně se nechává doplňovat jinými dominantními prvky. Hlavní roli však utáhne i bez cizí pomoci. Šedá barva v nás vyvolává dojem „domáckosti, útulného krbu nebo chcete-li rodinné pohody. Neusiluje prvoplánově o pozornost, spíše dovoluje naším vlastním touhám a fantazii, aby se maximálně rozvinuly. Dáte-li jí možnost, poskytne vám inspiraci přesně v té správné míře.

Bílá obývací sestava se hodí zejména pro kreativní osobnosti

Do třetice bývá nejčastěji poptávaný typ obývacích sestav ten vyvedený v bílé. Na mnoho majitelů totiž sobí doslova jako nepopsaný list, díky němuž nacházejí na pohovce či za pracovním stolem nečekanou inspiraci. Dává přednost jednoduchosti a vzdušnosti při zachování maximálního stupně komfortu a praktičnosti. A i malé prostory promění ve velmi přívětivé místo. Bílá barva je tedy vhodná prakticky kamkoliv. Počítejte jen s tím, že bude o něco náročnější na údržbu. A to zejména v případě, kdy s vámi sdílí domácnost děti nebo zvířata.

Červená jako výrazná barva sezóny

Ovšem trh s vybavením do domácnosti není jen nudně černo-šedo-bílý. Naopak. Prosazují se i jiné palety barev. Například už třetím rokem stojí v popředí červená. A to nejenom ta karmínová, ale i korálová nebo třeba cihlově červená. Hodí se všude tam, kde žijí aktivní lidé, jejichž odpočinek představuje práce (myšleno například domácí) nebo nejrůznější kreativní činnosti. Pokud neradi jen sedíte s rukama v klíně, pak jde o barvu přesně pro vás.

Vzhledem k tomu, že se tyto čtyři barvy drží na vrcholu popularity už nějaký ten pátek, nemusíte se bát, že by v nabídce obchodů došly. Dobře si tedy svůj nový obývací pokoj naplánujte a využijte kupříkladu i slevové kupóny a další výhodné akce. S výsledkem pak budete docela jistě ještě spokojenější.

Autor: Komerční sdělení