fbpx

Co namísto obkladů v kuchyni? Čím nahradit nástěnné obklady?0

Uspořádání interiéru kuchyně by mělo být pečlivě promyšleno. Koneckonců musí být tato místnost především snadno udržovatelná v čistotě. Při navrhování vlastní kuchyně bývá častým problémem, co umístit v kuchyni mezi skříňky. Při následování módních trendů nesmíme zapomenout zvolit řešení odolné vůči nečistotám, vlhkosti a vysokým teplotám. Na trhu je k dispozici mnoho možností, které se liší cenou a funkčností. V tomto článku probereme nejoblíbenější nápady, čím nahradit kachličky v kuchyni, aby tato vypadala krásně.

Tapeta

I když se to nezdá, moderní tapety mohou dobře fungovat jako dekorace kuchyně. Samozřejmě to nebudou obyčejné papírové tapety, ale speciální tapety určené pro použití v kuchyni. Nejčastěji jsou vyrobeny z odolného proti poškození a trvanlivého vinylu. Tapety do kuchyně se také vyrábějí ze skleněných vláken. Je to materiál odolný vůči působení vody a ohně, a navíc se snadno udržuje v čistotě. Tapeta je díky mnoha atraktivním vzorům vynikající volbou pro povrchovou úpravu kuchyně. Pokud chcete dosáhnout realistický nebo osobitý efekt, pak můžete použít fototapetu. Před výběrem konkrétního výrobku věnujte pozornost tomu, zda je materiál omyvatelný a odolný vůči vodě a ohni.

Barva

Když přemýšlíme o tom, co dát na kuchyňskou stěnu místo keramických obkladů, jen málokdo z nás uvažuje o barvě. Jedná se však o relativně levný a jednoduchý způsob, jak zakrýt stěnu mezi skříňkami. Stejně jako u tapety to nemůže být stejná barva, kterou použijeme, třeba v obývacím pokoji. Barva do kuchyně by měla být co nejkvalitnější (nejlépe třídy 1) kvůli možnosti mokrého drhnutí a odolnosti proti vodní páře. Dobrou volbou budou keramické nebo latexové barvy určené k malování kuchyňských stěn. Aby barva vypadala v naší kuchyni esteticky, musíme zajistit, aby byl povrch stěny dokonale hladký.

Co takhle industriální styl?

V posledních letech je stále více kuchyní zařizovaných v loftovém stylu. Jedná se o odkaz na bývalé průmyslové továrny, takže nechybí zde beton a cihly. Tyto materiály lze úspěšně použít jako dekoraci mezi kuchyňskými skříňkami. Musíte se však ujistit, že se jedná o speciální materiály určené pro použití v kuchyni.

Doporučujeme také vinylové koberce v loftovém stylu, které dokonale doplní interiér a dodají mu charakter.

Architektonický beton

Architektonický beton dodá kuchyni moderní charakter. Pokud jím chcete vyzdobit prostor mezi skříňkami, nesmíte zapomenout na správnou ochranu speciálními prostředky s hydrofobními vlastnostmi. To umožní omezit absorpci vody a snadnější čištění.

Autor: Komerční sdělení