fbpx

Čím zabavit děti v domácnosti?0

Děti patří mezi vynalézavé tvorečky a jen tak něčím je nezaujmete. Existuje ale pár zajímavých hraček a aktivit, kterými je dokážete zabavit klidně na půl dne. Čím spolehlivě zaměstnáte svoje dítko?

Společné vaření a pečení

Vaření nebo pečení může být skvělou rodinnou aktivitou, díky které zabavíte děti a zároveň prohloubíte rodinné vztahy. Od útlého dětství tak můžete učit potomky domácím pracím a zasvětit je do tajů vaší kuchyně. Ideální příležitostí může být například společné víkendové pečení moučníku k odpolední kávě. Nezáleží na tom, zda budete péct oblíbenou bábovku, štrúdl, nebo koláče. Pečení vždy přizpůsobte věku dítěte a na základě toho mu svěřte menší nebo větší úkoly.

Skákání na trampolíně

Pokud máte rodinný dům a velkou zahradu k tomu, pořiďte svým dětem trampolínu. Možná se to nezdá, ale i taková jednoduchá věc dokáže zabavit vaše ratolesti klidně na celé odpoledne. Myslete ale na to, že trampolína by měla mít různé bezpečnostní prvky, které chrání zdraví vašich dětí. Jsou jimi například ochranné sítě, díky kterým dítko nepřepadne přes okraj trampolíny.

TIP: Pokud bydlíte v bytě, nezoufejte. Malou trampolínu můžete pořídit i do pokojíčku. Nicméně se připravte na to, že budete muset svoje dítě při skotačení na trampolíně více hlídat.

Skládání stavebnic a modelování

Hry se stavebnicí a modelovací hmotou patří k nejoblíbenějším činnostem každého dítěte. Je jedno, zda máte doma holku, nebo kluka, s těmito hračkami zaujmete obě pohlaví. Výběr stavebnice vždy přizpůsobte věku dítěte a začněte například duplem. S přibývajícím věkem dítěte se můžete posunout ke klasickému legu. Podobné je to i s modelovací hmotou, u které musíte hlídat, aby ji vaše dítko omylem nevdechlo nebo nesnědlo. Proto vždy vybírejte modelínu vhodnou pro děti určitého věku.

Autor: Komerční sdělení