fbpx

Chytré využití magnetů v domácnosti. Proč si je pořídit?0

Milujete nejrůznější vychytávky do domácnosti, které vám zjednodušují každodenní život? V následujících řádcích jsme pro vás nachystali několik příkladů chytrého využití magnetů v domácnosti, co vám usnadní život. S pomocí magnetů se tak vyvarujete nepřehledné změti kabelů, nebudete neustále hledat nůžky a nože, závěsy vám během větrání nebudou létat po celém domě a pořádek nastolíte i ve svých špercích a poznámkách. A na své si přijdou i domácí kutilové! Pojďme na to.

Poznejte zázračné neodymové magnety

S magnety je život snazší. A s těmi neodymovými je to úplná hračka. Že jste o nich ještě neslyšeli? Neodymové magnety jsou speciální magnety, pojmenované podle chemického prvku, který se nazývá neodym. Ačkoliv neodym tvoří pouze 2/17 z celého magnetu a zbytek tvoří železo a bor, pojmenování železité či borové magnety by neznělo tak dobře, proto byly pojmenovány neodymové. A co je na nich tak zvláštního? Neodymové magnety jsou extra silné a mají prvotřídní magnetické schopnosti. Proto jsou vhodné na použití ve všech následujících případech.

Magnetické pásky a fólie pro výrobu praktických držáků

Hned na úvod začneme s tipy, ke kterým budete potřebovat magnetické pásky či fólie.

  • Magnetické lepící pásky stačí nastříhat nůžkami a rovnou přilepit k požadovanému povrchu.
  • K magnetickým fóliím, co nejsou opatřeny z druhé strany lepidlem, budete potřebovat i speciální lepidlo na magnety.
  • A kde tyto magnetické pásky a fólie použít? Praktické je jejich nalepení na dveře ledničky, kam si budete moci odkládat nůžky, otvíráky na lahve a další praktické věci, co se hodí mít vždy po ruce.

Pokud si je nalepíte nad kuchyňskou linku, můžete na ně odkládat nože. Skvělým umístěním pro magnetické pásky a fólie jsou i vnitřní strany dveří od kuchyňských skříněk.

Magnetická tabulka na šperky i na poznámky

Vlastníte spoustu šperků, které máte pohromadě v jedné šperkovnici a nemáte o nich absolutně žádný přehled? Nebo jste naopak jedinec, co si rád dělá poznámky, ale ty pak nechá neuspořádané ležet na stole, takže se v nich stejně nevyzná? Udělejte tomu přítrž s pomocí magnetické tabulky. Můžete si ji vyrobit dvěma způsoby.

  1. Buď si koupit magnetickou desku, na níž pouze přiděláte magnety s háčky,
  2. nebo si ji vyrobíte z kusu dřeva, do něhož magnetické háčky umístíte či přilepíte lepidlem na magnety.

Kabely pohromadě, přehledně a po ruce

Používáte často nabíječky a další kabely, které vám doma tvoří nepřehlednou změť? Vyrobte si praktický držák na kabely, co můžete umístit například na hranu stolu nebo skříně. Jeho výroba je snadná a zabere vám jen několik málo minut. Nejprve všechny kabely, co budete chtít na držák umístit, omotejte pružinou z propisky. Následně si připravte neodymové magnety ve tvaru válce a přilepte je s pomocí lepidla na magnety na hranu stolu či skříně, popřípadě na jiné místo, kde budete mít kabely po ruce. Díky pružince umístěné na kabelech k sobě kabely a magnety jednoduše přicvaknete.

Praktická polička nejen na kuchyňskou skříňku

Máte malou kuchyň a zoufale málo místa? Vyřešte to opět s pomocí magnetů. Silné neodymové magnety přilepte zespodu na kuchyňské skříňky a vytvořte si tak další místo na důležité kuchyňské nezbytnosti. Na magnetech vám budou držet nádoby s kovovým víčkem, které můžete naplnit kořením či jinými surovinami, co chcete mít neustále po ruce, tak i lahve s kovovými víčky. A hlavní výhoda takového způsobu skladování potravin? Vypadá to velmi efektně. A kromě využití v kuchyni najde takovýto věšák své místo i v předsíni: na klíče.

Konec s létajícími závěsy díky magnetické broži

Neumíte si svá okna představit bez závěsů, které celý váš pokoj zútulňují, ale rozčiluje vás, jak vám závěsy při každém větrání vlají a jsou všude? Udělejte tomu přítrž s podomácku vyrobenou magnetickou broží či stužkou. Jakmile objevíte takovou ozdobu na závěsy, co se vám bude líbit, podlepte ji zespodu silnými magnety a máte hotovo. Praktická stužka či brož na závěsy je na světě! A tento trik se dá použít i na jiné věci, které k sobě potřebujete sepnout.

Praktický sběr jehel a jiných kovových předmětů díky magnetickému vysavači

Často se vám v domácnosti rozutečou špendlíky, jehly, zavírací špendlíky nebo i hřebíčky a šroubky? Nesbírejte je holýma rukama po jednou, vyrobte si k jejich sběru praktický magnetický „vysavač“. Najděte si takový předmět, na který se dá přilepit velký a silný neodymový magnet a následně ho použijte jako vysavač. Při výběru tvaru krabičky, jíž na magnetický vysavač použijete, si dejte záležet. Musí se vám pohodlně vejít do ruky, dobře držet a zabránit kontaktu vaší ruky s rozsypanými předměty. Skvěle vám poslouží například kartonový obal od mléka nebo kartonová krabice od tuhého mýdla.

Magnetické dárky pro kutily

Jste kutilové nebo s jedním doma žijete? Obdarujte ho magnetickými vychytávkami, které mu vykouzlí úsměv na tváři. Žádné takové vás nenapadají? Nemějte strach, na trhu jich existuje celá škála. Koupit můžete například magnet na opasek, k němuž se jednoduše přichytí jakékoli hřebíčky a výrazně tak usnadní kutilovi práci, protože nebude muset hřebíčky držet v zubech. Pro kutily, kteří nenosí při práci opasek je více vhodný magnetický náramek, který funguje na stejném principu jako magnet na opasek. A nesmíme zapomínat ani na magnetizéry na šroubováky, díky nimž bude práce se šroubováky mnohem snazší.

Doufáme, že vás předchozí řádky přesvědčili o tom, že život s magnety je mnohem jednodušší.

Autor: Komerční sdělení