fbpx

Chytrá domácnost pomocí jediného zařízení a starého smartphonu0

Funkční starší smartphone, který již nikdo nepoužívá nemusí zahálet někde v šuplíku, nebo skončit předčasně v kontejneru na elektroodpad. Důmyslné zařízení ve spojení se smartphonem dokáže svému uživateli nabídnout spoustu atraktivních funkcí pro chytřejší domácnost.

Vyřazený smartphone se může stát srdcem a očima monitorovacího a bezpečnostního systému domácnosti. Zařízení zvané „Rico“ vypadá na první pohled jako dětská hračka. Když se však dovnitř umístí chytrý telefon, stane se z něj domácí hlídač, který navíc dokáže sledovat celou řadu parametrů vašeho domova, a to vše s propojením na druhý smartphone, který nosíte u sebe.

Reklama

Rico vypadá spíše jako hračka. (Zdroj: getmyrico.com)

Na dálku tak můžete kontrolovat, jestli je doma vše v pořádku prostřednictvím živého video přenosu. Můžete také třeba pochválit svého psa pomocí hlasitého odposlechu. Rico disponuje čidlem pohybu, kouře nebo oxidu uhelnatého. Stále k dispozici bude mít uživatel také informace o aktuální teplotě, vlhkosti vzduchu apod.

Na dálku můžete sledovat, co se zrovna kolem zařízení děje. (Zdroj: getmyrico.com)

Rico může spolupracovat s chytrými zásuvkami, se kterými je bezdrátově propojen. Díky tomu může majitel svým smartphonem na dálku v reálném čase zapínat osvětlení nebo určené spotřebiče. Toto zařízení bude k dostání ve třech barvách a mělo by být k dispozici od listopadu 2015. Jeho základní cena je 99 dolarů (bez chytré zásuvky a poštovného).

Rico nevyžaduje žádnou komplikovanou instalaci. (Zdroj: getmyrico.com)

Chytré zásuvky doplňují jeho funkce, k dispozici budou i evropské typy zásuvek. (Zdroj: getmyrico.com)

Zařízení nezabere doma mnoho místa. (Zdroj: getmyrico.com)

Autor: Jarmila Bajerova