fbpx

Chytrá domácnost čte vaše myšlenky a vytváří ideální domov0

Ideální domov je místem, kde můžeme veškerý čas věnovat odpočinku a rodině. Dva techničtí vizionáři z jižní Moravy – Miroslav Padalík a Vojtěch Zavřel – proto vylepšili svoje domácnosti tak, aby samostatně a chytře sloužily svým obyvatelům. Tehdy ještě netušili, že jejich domy budou vzorem dokonalého bydlení nejen v České republice. Dneska propojují střední Evropu a Blízký východ prostřednictvím své společnosti Smarteon Systems. Ta se stala synonymem pro moderní, nadčasové a pohodlné bydlení.

Miroslav má více času na rodinu

V chytrém domě už bydlím přes deset let a za nic bych to nevyměnil. Není to jen o vyšším komfortu, chci si zkrátka pobyt doma užívat a mít více času na sebe a na rodinu,“ říká Miroslav. Chytrý dům hýčká své obyvatele, místo aby vyžadoval jejich pozornost. Topení, klimatizace nebo rekuperace, osvětlení, stínění, vysávání, audio a video, závlaha trávníku, alarm… Všechno funguje automaticky, podle aktuálních potřeb majitele. Dům dokonce rozmrazí příjezdovou cestu, pokud je venku ledovka. Nebo předstírá lidskou přítomnost, když jsou jeho obyvatelé zrovna pryč: Občas vytáhne a stáhne rolety, rozsvítí a následně zhasne světla nebo pustí hudbu, aby odradil případné zloděje. „Jedním z dalších podstatných důvodů, proč se v chytrém domě cítím dobře, je nádherná atmosféra světelných scén podbarvených příjemnou hudbou odpovídající momentální náladě. V takovém prostředí se načerpává energie mnohem snáze. Bydlet v chytrém domě mě zkrátka baví,“ pokračuje Miroslav.

Zdroj foto: Centrum bydlení a designu Kaštanová

Vojtěch naslouchá především svojí manželce

Moderní technologie slouží člověku, který ovšem kvůli tomu nemusí zlenivět, ba naopak může žít ještě kreativněji než dříve. „Jestli je novinka použitelná i pro širokou veřejnost, vždy otestuje moje žena, která je k novinkám v domě rezervovaná. Ty, které se jí zalíbí, jsou obvykle ty, které poté dávají smysl většině uživatelů,“ prozrazuje Vojtěch.

Chytrá domácnost umí harmonicky propojit různé spotřebiče, ale taky sbližovat lidi. „Mám rád, když se mi v noci rozsvítí tlumená světla, když se automaticky ztlumí hudba při příchozím hovoru, a také vidím, jak reagují lidé, kteří nás přijdou navštívit. Většinou velice rychle porozumějí tomu, že bydlení v takovém domě je o hodně pohodlnější,“ pokračuje Vojtěch a dodává, že své uplatnění si chytrá domácnost zvláště v dnešní době nachází i při full time práci z domova – chytré umělé osvětlení průběžně mění svou teplotu chromatičnosti tak, aby člověka ve správný čas nabudilo k vyšším výkonům, nebo naopak uklidnilo. Lidský organismus totiž produkuje různé hormony v závislosti na „barvě“ okolního světla a chytrá domácnost tohoto principu využívá. Jak jinak – než chytře.

Tímto vás oba vizionáři jménem své společnosti Smarteon zvou do svého nového showroomu v Centru bydlení a designu Kaštanová. Zde si můžete vyzkoušet komfort a praktičnost nové generace Smart Home a zažít chytré bydlení na vlastní kůži.

Autor: Komerční sdělení