fbpx

Chcete si užívat posezení u krbu? Pořiďte si opravdu ekologická krbová kamna!0

Vytápění dřevem může mít nezastupitelné místo v ekologicky smýšlející společnosti. Základním předpokladem je ale sázka na moderní technologie, které dokáží maximálně využít potenciálu dřeva s minimálním dopadem na své bezprostřední okolí.

Moderní krbová kamna ve spojení s těsným komínem, který nijak nenaruší obálku domu, mají přímý vliv na množství produkovaných škodlivin. Pokud se rozhodujete do jakých krbových kamen investovat, informujte se u výrobce, jak je daný produkt šetrný k životnímu prostředí. Požadujte uznávané certifikáty, neboť jedině ty jsou zárukou deklarovaných hodnot.

Jedny z nejekologičtějších krbových kamen na našem trhu nabízí společnost Schiedel, která vám kromě krbové vložky dodá i kompatibilní komínový systém, který zajistí bezpečný a spolehlivý odvod spalin a provoz hodný domů 21. století. Všechna nabízená řešení Schiedel zaručují nejen krbovou vložku s přiměřeným výkonem produkující minium škodlivých emisí, ale i další výhody, které výrazně zlepší celkový komfort bydlení a funkčnost celé otopné sestavy.

Krbová kamna Sirius dodávaná společně s kompatibilním nerezovým komínovým systémem Permeter Smooth Air jsou oceňována pro své nízkoemisní a nízkouhlíkové řešení vytápění odborníky po celé Evropě. Naposledy získal systém Sirius nejvyšší možné ocenění za ekologicky šetrný produkt na britském trhu. Sirius byl opatřen štítkem „clearSkies“ 5. nejvyšší kategorie, který je udělován výhradně produktům minimálně zatěžujícím životní prostředí. Ostatně Velká Británie má s neekologickými domácími topeništi velmi bohaté zkušenosti. Problematiku tzv. „smrtící mlhy“ zažívala britská velkoměsta, zejména pak Londýn, ve 20. století opakovaně, což vyústilo v zásadní regulaci krbových vložek zvláště ve velkých městech. Nátlak na použití ekologických zdrojů energie a moderních nízkoemisních spotřebičů je Velké Británii velký. Pro produkt Sirius je tak ocenění z Britských ostrovů dobrým vodítkem i pro české zákazníky, kteří si mohou být jistí, že jeho pořízením nijak zásadně nezhorší svou uhlíkovou stopu.

Kamna, která se vejdou i do malých prostor

Kamna Sirius přináší kromě komfortu sálavého tepla a ekologického rozměru i praktickou výhodu v podobě minimálního nároku na prostor. Běžná samostatně stojící krbová kamna napojená na nerezový, případně zděný komín zabírají cca dvojnásobek plochy než systém Sirius, který odvádí spaliny a přivádí spalovací vzduch komínem Permeter Smooth Air napojeným přímo na krbovou vložku, případně je přívod prostorem pod podlahou.

Kamna, která vám neuberou drahocenný kyslík

Hoření potřebuje stejně jako my kyslík. Pokud nainstalujeme do utěsněného domu krbová kamna, musí odněkud brát kyslík. Dodnes najdeme na našem trhu celou řadu produktů, které si berou vzduch z místnosti. Tyto typy jsou ale vhodné pouze do domů, které mají dostatečnou cirkulaci vzduchu ze své neutěsněné podstaty. Stavby provedené dle dnešních kritérií si krbová kamna závislá na vzduchu z místnosti absolutně nemohou dovolit. Některé typy krbových kamen nasávají vzduch potrubím vedeným podlahou. Zde však mohou vzniknout problémy díky studenému vlhkému vzduchu přiváděnému přímo do spotřebiče. Nejideálnější variantou v tomto případě představuje přívod vzduchu potřebného k hoření samostatnou komínovou šachtou nebo meziprostorem komínového pláště. Díky průchodu komínovým tělesem se příchozí vzduch ohřeje a nijak negativně neovlivňuje proces hoření v kamnech. Krbová kamna Sirius jsou zásobena vzduchem přiváděným zvenku meziprostorem v komínovém tělese. Nemusíte tak mít strach, že se s kamny budete dělit o kyslík z interiéru.

Autor: Komerční sdělení