fbpx

Chatka, obchod nebo kancelář? Seznamte se s víceúčelovou buňkou z překližky0

Tento zajímavý nápad pochází z dílny architektonické kanceláře Equals Architecture, která ve svých projektech používá pouze udržitelné a recyklovatelné materiály.

Každá buňka se skládá z několika základních dílů, které tvoří pět vrstev dýhy. Jednotlivé díly jsou pak vyřezávány pomocí speciálního stroje, přičemž při výrobním procesu vzniknou jen 2 % odpadu.

Díly je možné poskládat do osmi různých základních kombinací. Je také možné si zvolit variantu bez nebo s izolací. Ta je samozřejmě pouze z udržitelných materiálů – korku, recyklovaného denimu nebo je možné zvolit si izolaci konopnou.

Povrch buňky je pak chráněn gumovým potahem, znovu použitelným nepromokavým plátnem a vlnitým plechem.

Zákazníci mají také možnost zvolit si z několika variant výsledného vzhledu podle plánovaného použití, umístění a funkci buňky.

U oken je možné zvolit si jejich klasickou podobu nebo celoskleněnou plochu – pokud má buňka sloužit například jako obchod.

„Pokud je to možné, používáme místo betonových základů konstrukční desky a zemní kotvy. Naším cílem je také zajistit, aby každá buňka byla zcela rekonstruovatelná. Díky tomu může svému účelu sloužit dlouhá léta. Další výhodou je také to, že buňku lze snadno přemístit a také různě přetvářet.“

Tyto buňky s názvem Equals Sanctuaries si zájemci mohou prohlédnout na webových stránkách architektonické kanceláře a zároveň si je také objednat. Buňka kupci dorazí ve formě skládačky na místo, na kterém bude stát. Pokud si klient netroufá na její složení svépomocí, je možné domluvit se s kanceláří na zajištění kvalifikovaného týmu, který se o vše postará.

Zdroj: Inhabitat

Autor: Bára Kocmánková