fbpx

ČEZ začal nabízet elektrické vozy společně s nabíječkami a tarify elektřiny0

Elektromobilitu jako komplexní službu začala pro domácnosti a živnostníky poskytovat společnost ČE. Společně s koupeným vozem nabízí také wallbox, kontrolu dostatečné robustnosti elektroinstalace pro domácí dobíjení, čip pro dobíjení ve veřejných stanicích nebo zelenou elektřinu pro domácnosti elektromobilistů. ČEZ Prodej nabízí zároveň financování koupě elektromobilu prostřednictvím výhodného úvěru.

„Vedle samotných elektromobilů nabízíme také domácí dobíjecí stanice, které jsou výrazně rychlejší než dobíjení ze zásuvky, takzvané. wallboxy. Zároveň jsme schopni naším zákazníkům při instalaci tohoto wallboxu zkontrolovat, zda je elektrická síť u zákazníka pro dobíjení dostatečně robustní. Zákazník tak má jistotu, že mu připojení elektromobilu nezpůsobí žádné potíže,“ říká generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec. Pokud není domácnost dostatečně dimenzovaná na provoz wallboxu, je jednou z možností například navýšení kapacity jističe tak, aby nedocházelo k výpadkům během cyklu dobíjení.

ČEZ Prodej v tuto chvíli nabízí tři značky a pět typů elektromobilů: Hyundai, Nissan a Volkswagen, jejichž dojezd se pohybuje mezi 200 až 378 kilometry. Nabídku vozů bude ČEZ Prodej postupně rozšiřovat. ČEZ Prodej nabízí také 14 typů wallboxů pro domácí dobíjení a šest druhů dobíjecích kabelů.

Reklama

Wall box zkrátí nabíjení elektromobilu

Z klasické zásuvky na 230V se elektromobil dobije za 8 – 12 hodin, což je vhodné pro dobíjení zejména přes noc. V případě použití wallboxu se doba může u některých typů dobíječek a vozů zkrátit na polovinu. Dalším rozdílem je bezpečnost, kdy wallboxy jsou oproti běžným zásuvkám speciálně uzpůsobeny pro každodenní dobíjení elektromobilu. Zákazníci ČEZ Prodej dále získají čip, který v rámci paušálních plateb umožňuje dobít na všech více než 140 veřejných elektromobilních stanicích ČEZ po celé republice.

Zdroj: ČEZ

Autor: Michal Doležel

Pro Nazeleno.cz píše články hlavně s tematikou energetiky, obnovitelných energií, chytrých domácností a dalších nejrůznějších zajímavostí.