fbpx

Cestování s domácím mazlíčkem snadno a pohodlně0

Spousta z nás psí společníky nebere jen jako domácí hlídače, ale parťáky pro život. Není proto divu, že s nimi také rádi cestujeme. Ať už na výlety nebo rovnou na dovolenou. A stejně jako my, i oni potřebují, aby se jim cesta co nejvíce líbila a byla pro ně pohodová. Jak na to? V našem článku najdete všechny rady a tipy!

Psí doklady

Pokud míříte za hranice České republiky je potřeba mít v pořádku nejen své doklady, ale i ty od vašeho psa. Zaměřte se hlavně na platnost očkování a jeho očipování. Kód a umístění na těle nejdete napsané v Petpassu, který sebou berte na všechny cesty!

Předem si také zjistěte to, jestli země, do které míříte nemá nějaké specifické podmínky a pravidla pro vycestování vašeho mazlíčka (odčervení, průkaz původu atd.).

Mazlíčci a cestování autem

Pro některá zvířata může být cestování autem docela stresující záležitostí, proto jim tenhle zážitek co nejvíce zpříjemněte a zároveň myslete na jejich bezpečí. Všechno odpovídající vybavení a pomůcky najdete třeba na webu s chovatelskými potřebami Fera24.cz.

Pokud váš mazlíček zvládne cestu bez problému na zadní sedačce, kupte mu bezpečností pás pro psa, který ve vašem autě jednoduše zacvaknete do standardního nástavce a připevníte k psímu postroji. Ten by měl mít polstrovanou hrudní část, aby v případě prudkého brzdění nedošlo ke zranění vašeho parťáka. Jestli cestujete v létě a v autě nemáte klimatizaci, pořiďte i chladící podložku. Tu umístěte na sedačku, ale zároveň nechejte vašemu mazlíčkovi i prostor mimo ni – ať si jednoduše vybere, zda potřebuje ochladit nebo mu teplota vyhovuje. Chladící podložky jsou snadno omyvatelné a využijete je určitě nejen na cestách.

Menší mazlíčky můžete přepravovat i v autosedačkách, a pro ty větší, kteří třeba více línají nebo umí udělat více nepořádku tu jsou ochranné podložky na sedačky nebo potahy do zavazadlového prostoru.

Společné výlety za sportem

Máte aktivního psa a vy sami rádi běháte nebo jezdíte na kole? Tak to je ideální kombinace! Pro ještě lepší společný sportovní zážitek je ideální vodítko na běhání s pružným koncem. Možná některým psům bude chvíli trvat než si na společný a propojený pohyb zvyknou, ale stačí pár tréninků a určitě to půjde raz dva. Obdobné vodítko můžete použít i pro jízdu na kole, ale pokud máte doma spíše „gaučáka“ nebo menší plemeno, které náročnější pohyb nezvládne, porozhlédněte se po klasickém košíku nebo modernější variantě – vozíku, který upevníte za kolo Mimochodem jsou i varianty, které můžete tlačit před sebou, což je zase skvělá věc při jízdě na inline bruslích!

Pozor na vysoké teploty a pitný režim

Sami víme, jak je pro nás důležitý pitný režim, a to zvláště při pohybu. A pro naše psí parťáky to platí také, tak na to nezapomínejte. Na výlety sebou vždy berte dostatek pitné vody, stejně jako misky na jídlo a pití. Aby se vám vešly do batohu, zkuste třeba ty cestovní – skládací, které jednoduše rozložíte a složíte jako harmoniku.

Pokud se psem budete chodit po městě po velmi teplém povrchu, ochlaďte mu jednou za čas tlapky studenou vodou. Nebo můžete využít i chladící šátek nebo vestu.

Možností je dnes zkrátka spousta. Stačí se jen inspirovat a užít si skvělé společné zážitky!

Autor: Komerční sdělení