fbpx

Česko se chystá na nulové budovy. Konference Centra pasivního domu ukáže cestu0

Revoluce ve stavebnictví, která přikazuje stavět od roku 2020 budovy s téměř nulovými energetickými nároky, se blíží. Reaguje na to i 10. ročník mezinárodní konference Pasivní domy 2014, který do Česka přivede odborníky na pasivní a nulové domy z Belgie, Německa i Rakouska. Poprvé v Česku bude prezentován úspěšný program bruselské regionální vlády, který dokázal v rekordním čase prosadit v hlavním městě Belgie stavbu budov v pasivním standardu. 

České zkušenosti s dotačním programem Zelená úsporám ukázaly, že změny ve stavebnictví není možné bez spolupráce politiků, akademiků i odborníků z praxe. Konference Pasivní domy 2014, která se uskuteční 31. října a 1. listopadu v Brně spojuje zájmy všech skupin.

Reklama

Jedním z hlavních hostů je spoluautor bruselské zázračné cesty k povinnému pasivnímu energetickému standardu při výstavbě nových budov, Grégoire Clerfayt. Na konferenci se objeví ale také odborníci a významní vědci z Německa, Rakouska a dalších zemí se zkušenostmi s cestou k energeticky šetrnému stavebnictví. „Záměrně jsme hledali experty, kteří mají zkušenosti v oblastech, které představují i výzvu pro Českou republiku. Konference bude řešit výzvy v oblasti rekonstrukcí historických budov, návaznost na klimatické změny a zkušenosti s moderními větracími a vytápěcími systémy v energeticky úsporných objektech,“ přibližuje témata konference Jan Bárta.

Konference se koná ve dvou dnech. První den nabídne odborné přednášky, druhý den je zaměřen na praktické semináře za účasti předních expertů. V rámci akce se také uskuteční speciální setkání zahraničních expertů s českými úředníky a politiky o zkušenostech s dlouhodobými dotačními programy podporující energeticky efektivní budovy.

Více informací o konferenci najdete na http://konference.pasivnidomy.cz.

Autor: Redakce Nazeleno.cz